SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Afrika’dan Blatter’e tam destek

Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF), Cumartesi başlayacak 65. FIFA Kongresi'nde düzenlenecek başkanlık seçiminin ertelenmesine karşı olduklarını açıkladı.

Güncellenme: 16:35, 28/05/2015
Afrika’dan Blatter’e tam destek

CAF’ın internet sitesinden yapılan açıklamada, konfederasyon üyelerinin Zürih’te bir toplantı yaptığı ve alınan karar gereği Blatter’e desteklerinin süreceği belirtilerek, “FIFA’nın yarın düzenleyeceği başkanlık seçiminde Sepp Blatter’i desteklemeye devam edeceğiz” denildi.

CAF, FIFA’nın başkanlık seçiminin ertelenmesine yönelik alınabilecek her türlü kararın karşısında yer aldıklarını da vurguladı.

Açıklamada, FIFA’nın üst düzey yöneticilerinin gözaltına alındığı Zürih’te düzenlenen operasyonla 2018 ve 2022 Dünya Kupası kapsamında “kara para aklandığı” gerekçesiyle İsviçre Başsavcılığı tarafından açılan soruşturmanın göz ardı edilmediği hatırlatılarak, “CAF, bugünlerde futbol camiasında yaşanan olayları özel bir dikkatle takip etmektedir. Sporun etik ve ahlaki yönünün korunması için işbirliği içinde çalışmaya devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.