SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek finalinde Banvit’i saf dışı bırakan Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, “Bugün bu galibiyetle yükseldiğimiz yarı final belki Euroleague ile ilgili verilecek kararda bir avantaj sağlayabilir bize” dedi.

Sarıca, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, müsabakayı kazanmaktan ve yarı finale kalmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Sezon başında koydukları hedeflerden bir tanesine daha ulaştıklarını kaydeden Sarıca, şöyle konuştu:

“Üst üste 3. sezon yarı finale kalıyoruz, üstüne koyarak gitmek bizi mutlu ediyor. Bugün bu galibiyetle yükseldiğimiz yarı final belki Euroleague ile ilgili verilecek kararda bir avantaj sağlayabilir bize. Olur, olmaz, bu sene olmazsa seneye veya ondan sonraki yıl olacak. Pınar Karşıyaka mutlaka oralarda oynayacak, önemli olan buralara aday olabilmek”

Sarıca, bütün takımı kutlayarak, “Bugün çok tempolu bir oyun oynadılar. İki maçı çok tempomuzda oynamamıştık. Ara bizi biraz rahatsız etti ama daha iyi olacağız. Artık rakibimizi bekleyeceğiz, kim olursa olsun, ikisi de büyük camialar, elimizden gelirse bir final yapmak en büyük rüyamız” dedi.