SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olay manşeti atanlar ifade verdi!

Tribünlerde dağıtılan ve manşetinde Emre Belözoğlu'nun hedefte gösterildiği fotoğrafının yer aldığı yerel gazetenin editörleri savcılıkta ifade verdi.

Güncellenme: 18:36, 27/05/2015
Olay manşeti atanlar ifade verdi!

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında oynanan Mersin İdmanyurdu-Fenerbahçe maçında tribünlerde dağıtılan ve manşetinde Emre Belözoğlu’nun hedefte gösterildiği fotoğrafın yer aldığı yerel gazetenin editörleri, savcılıkta ifade verdi.

Mersin Stadyumu’nda oynanan karşılaşma öncesinde statta dağıtılan “Paskolik” gazetesinin editörleri Esat Durak ile Ali Şanlı, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Yönelik Kanun kapsamında açılan soruşturma nedeniyle Mersin Adliyesi’ne gelerek savcılıkta ifade verdi.

Durak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şiddet yanlısı bir gazete olmadıklarını, konunun medyaya yansımasıyla yanlış anlaşılmaların meydana geldiğini söyledi.

Fenerbahçe’yi ve Emre Belözoğlu’nu hedef almak gibi bir düşüncelerinin olmadığını vurgulayan Durak, “Yaşanan olaydan dolayı üzüntü duyduk. Maalesef olayın medyada büyütülmesiyle bu ihbar kabul edildi, biz de soruşturmayla ilgili gelip ifade verdik” dedi.

Durak, her alanda olduğu gibi sporda da barıştan yana olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

Biz bugüne kadarki bütün yayınlarımızda sporda kardeşlik ve barıştan yana olduk. Bunu Fenerbahçe’ye yönelik yapılan saldırılarda da apaçık gösterdik. Bizim ne Fenerbahçe’yi ne de Emre kardeşimizi hedef göstermemiz gibi bir şey söz konusu olamaz. Bugüne kadar spor medyasında çok sayıda ve bizimkinden daha ağır manşetler oldu. Bunları da ifademizde anlattık. Daha önce de söylediğimiz gibi biz, sporun kardeşlik, barış ve heyecan ölçülerinde yapılması taraftarıyız.

Mersin Stadyumu’nda oynanan Mersin İdmanyurdu-Fenerbahçe karşılaşması öncesinde dağıtılan yerel Paskolik gazetesinin manşetinde Mersin İdmanyurdu oyuncusu Nakoulma elinde silahla, Emre Belözoğlu da hedefte gösterilmişti.