SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Yaptığı her açıklama olay yaratan İsveç’in yetiştirdiği en büyük yıldız Zlatan Ibrahimovic’in, David Beckham’a küfür ettiği öne sürüldü.

Ibrahimovic’in biyografisi ‘I am Zlatan’ın yazarı David Lagercrantz, kitap yazarken birlikte vakit geçirdiği yıldız futbolcu ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Diğer biyografi kitaplarının sıkıcı bulduğunu söyleyen Lagercrantz “Ben bunu değiştirmek istedim. Kitapta yazılanların hiçbiri alıntılardan oluşmuyor. Daha çok roman tadında bir kitap… Bu nedenle yazılanların hiçbiri gerçek değil” dedi.

Kitabı yazmak için Ibrahimovic ile 100 saat vakit geçirdiğini anlatan yazar “Daha çok Ibrahimovic’in hayata bakışını anlatmak istedim. Bu nedenle onun söylediği sözlerinden oluşan bir kitap yazmadım. Bu fikrimi Ibrahimovic’e de açma kararı verdim ve Beckham’ın biyografisini çok sıkıcı bulduğumu söyledim. O ise bu düşünceme hiç beklemediğim bir cevap verdi:

“Who the f— is Beckham?” (Kim s…ler Beckham’ı)

Kitabı ilk okuduğunda Ibrahimovic’in “Bu da ne? Ben bunların hiçbirini söylemedim” diyerek tepki gösterdiğini de sözlerine ekleyen Lagercrantz “Ancak daha sonra biraz düşündüğünde benim yapmak istediğim şeyi anladı” şeklinde konuştu.