SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Halep’ten büyük sürpriz!

Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda tek kadınların 3 numaralı seribaşı Halep, geçen yıl final oynadığı turnuvaya, Lucic-Baroni'ye yenilerek 2. turda veda etti.

Güncellenme: 20:02, 27/05/2015
Halep’ten büyük sürpriz!

Sezonun ikinci “grand slam” tenis turnuvası Fransa Açık’ta (Roland Garros) tek kadınlar 2. tur maçında, Mirjana Lucic-Baroni’ye 2-0 mağlup olan geçen yılın finalisti ve 3 numaralı seribaşı Simona Halep elendi.

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen turnuvanın 4. günündeki tek kadınlar 2. tur mücadelesinde, kariyerindeki tek “grand slam” finalini 2014’te burada oynayan Rumen Simona Halep ile dünya sıralamasının 70. basamağındaki Hırvat Mirjana Lucic-Baroni karşılaştı.

Lucic-Baroni, çok sayıda basit hata yapmasına rağmen ilk servislerinden yüzde 88 oranında puan çıkarması ve file önündeki etkili oyunu sayesinde ilk seti 7-5 kazandı. Oyuna hükmetmeye devam eden 33 yaşındaki Hırvat tenisçi, puan kazandıran vuruşlarda (winner) Halep’e 13-3 üstünlük kurduğu 2. seti de 6-1 alarak korttan 2-0 galip ayrıldı ve bir üst tura çıktı.

Halep’i, geçen yıl ABD Açık’ın 3. turunda da turnuvanın dışına iten Lucic-Baroni, 3. turda 29 numaralı seribaşı Fransız Alize Cornet’nin karşısına çıkacak.