SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın 5. yıldızı Zlatan Ibrahimovic

Galatasaray'da büyük operasyon. 20. lig şampiyonluğunu ilan eden Aslan, bir yandan zaferini kutlarken, diğer taraftan da transfer çalışmaları için yoğun şekilde çalışıyor. Sarı-kırmızılı yönetim, Zlatan Ibrahimovic'i bitirmek için harekete geçti.

Güncellenme: 10:06, 27/05/2015
Galatasaray’ın 5. yıldızı Zlatan Ibrahimovic

AMK SPOR 

Galatasaray’ın Zlatan Ibrahimovic sevdası bitmek bilmiyor. Öyle ki 40 gün 40 gece sürecek şampiyonluk kutlamalarının startını daha yeni veren Cimbom’un aklı İsveçli yıldızda. Kongre sürecinde PSG’De forma giyen oyuncu ile irtibata geçen Dursun Özbek, başkan seçilmesinin ardından şampiyonluğunda gelmesiyle tamamen bu operasyona yöneldi. Özbek ve kurmayları, sarı-kırmızılı camianın dört gözle beklediği dünyaca ünlü yıldızı getirmek için. yeniden kolları sıvadı.

Fransız Kulübü ile olan sözleşmesinde 1 yılı kalan Ibra için “Kolaylık yaparız” sözü üzerinden hareket eden yönetim, yıldız futbolcuyla temaslarını hızlandırdı. Pazarlıklar kaldığı yerden yeniden başladı.

Cimbom, Zlatan’a sezon başına 10 milyon Euro teklif ediyor. Trabzonspor forması giyen Erkan Zengin’e Galatasaray ile görüştüğünü itiraf eden Zlatan, 12 milyon Euro istiyor. Sponsorlarla görüşen Aslan, bu transfer için tüm imkanlarını seferber etmiş durumda.