SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’ye yeni otobüs

Son saldırının ardından Fenerbahçe yönetimi, takım otobüsünü yenileme kararı aldı. Araca, ikisi gece de görüntü kaydı yapabilen 8 adeta kamera ile Amerika'dan getirilecek kurşun geçirmez camlar takılacak.

Güncellenme: 11:04, 27/05/2015
Fenerbahçe’ye yeni otobüs

Süper Lig'de 4 Nisan'da oynanan Çaykur Rizespor maçının dönüşünde Fenerbahçe'yi taşıyan otobüse saldırı düzenlenmiş ve Sarı-Lacivertli kafile ölümden dönmüştü.

Bu olayın failleri hala bulunamazken, bu kez Kanarya'ya ikinci saldırı, kendi taraftarından gelmişti. Başakşehir mücadelesi sonrasında Samandıra Tesisleri'nin önünde toplanan grup, taşlar, yumurtalar ve meşalelerle Sarı-Lacivertliler'in otobüsüne saldırdı. Araçta ufak çaplı hasarlar oluşurken, hem tesislerin girişindeki kameralar hem de otobüsün içindeki kameralardan olayı gerçekleştirenleri yakalamak için polisin harekete geçtiği bildirildi.

En güvenlisi olacak

Bu arada Fenerbahçe yönetiminin de, bu olaylar üzerine takım otobüsünü yenileme kararı aldığı ifade edildi. Otobüse 8 tane ek özel kamera takılacağı ve bunlardan ikisinin karanlıkta da görüntü kaydı yapabileceği belirtildi. Ayrıca Amerika'dan getirilecek kurşun geçirmez özel camlarla da, otobüsün güvenliği daha da artırılacak. Böylece takımı taşıyan araç, Türkiye'nin en güvenli takım otobüsü haline gelecek.

Fanatik