SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım: Bugün bırakacaktım ama…

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 31 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Genel Kurul ile ilgili olarak Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda bulunan 1907 Tribünü’nde basın toplantısı düzenledi.

Güncellenme: 14:55, 27/05/2015
Aziz Yıldırım: Bugün bırakacaktım ama…

İşte Aziz Yıldırım’ın açıklamaları…

Bugün buraya gelirken ‘bırakabilirim, bir iki gün daha’ düşüneceğim diyecektim ama bugün gazetelerdeki ilanları görünce kararımdan vazgeçtim.

17 yılda hiç siyaset yapmadık. Fenerbahçe’yi siyasetin üzerinde tuttu. Burası Fenerbahçe Cumhuriyeti’dir. Burada padişahlık olmaz, burada demokrasi vardır. Genel kurula gelir aday olursunuz. Bazı kişiler isimlerini bile yazamıyorlar. Korkak insanlar. Gelip kurula bir şeyler anlatacaksınız. Gelip ne yapacaksınız Fenerbahçe’ye…

Benim tek davam var: Fenerbahçe SK üzerine atılan lekenin temizlenmesi. Mahkeme Temmuz 7 veya 8’inde. Temenni ediyorum bu mahkeme bir karar verir. Olumlu karar verirse Fenerbahçe ve biz aklanırız. Aksi olursa istifa ederim. Ben Fenerbahçe’yi bunların yönetebileceğine inansam bugün bırakırım. Kongrede geleceği anlatacağım. Biz burayı kendi ailemizi nasıl idare etmeye çalışıyorsak aynı şekilde idare etmeye çalışıyoruz.

“MAHKEMEYE KADAR ADAYIM”

Bu ilan olmasaydı bugün başka konuşacaktım. Ama sırf bu ilan yüzünden adayım. Ne zamana kadar; mahkemeye kadar. Mahkemeden sonra seçime gideceğim. 3 tane bacaksıza hesap vermem. Ben öyle tehditlerden korkacak adam değilim. Bundan sonra onlar demokrasi saflarına gelmezse her şeyi yaparız. Kongre hafta sonu, gelirler ne vaatleri varsa anlatırlar. 3 Temmuz’dan bu yana Avrupa’ya gidemiyoruz.

“BÖYLE ÇAPULCULAR GÖREVE GELEMEZ”

Bize taş atıyorlar, yumurta atıyorlar.. Hepsini tespit ettirdim. Şerefsizler… Kongre dışındaki her türlü ayak oyununun karşısında beni bulurlar. Ben başkanlığı bırakınca bunlara da bırakmam. Değerli insanlar var onlar göreve gelir. Böyle çapulcular gelemez. Bu ilanı veren adam yıllarca benim yanımda çalışan adam. Sabah aradım ‘utanmıyor musun' dedim. Herkes kongreye gelsin, isteyen aday olsun. Seçilirse saygı gösteririz. Hulusi Belgü’yü aradım telefonları kapalı. Açamazlar, yürekleri yok. Gelsinler aday olsunlar.

“BU KULÜBE CEBİMDEN 30 MİLYON DOLAR HARCADIM”

30 milyon Dolar cebimden bu kulübe para harcadım. 17 senedir bir tane adam çıkıp ‘Aziz Yıldırım devletten şu ihaleyi aldı' diyebilir mi? Fenerbahçe'ye ömrümü verdim, hayatımı verdim. Neden verdim: Sevdiğim için verdim. Benim itibarım başkan olmadan da vardı. Bazılarını attım kulüpten, temizledim. Çünkü menfaat için ceplerine para koyuyorlardı. 17 senelik bir yönetim kurdum. Kurullar hiç değişti mi?

“ŞAMPİYONLUĞU KAÇIRDIK, SUÇLU BENİM”

Şampiyonluğu kaçırdık, evet. Suçlu mu aranıyor. Benim suçlu. 50 milyon Dolar verip şampiyon olsak iyi mi olacaktı. Ben Fenerbahçe'ye bu ihaneti yapmam.

“BİZ PARALEL YAPININ MAHKEMELERİNDE YARGILANDIK”

Gazeteye ilan verip, altına adına yazmayan ödlek ördeklere kulübü bırakmam. 3 Temmuz'da hapse girdik. Ne dediler. Şike yaptınız dediler. Bizden önce yıllardır bu ülkede şike yapılıyor. Paralel yapının mahkemelerinde yargılandık biz.

Ben şunu istiyorum. Tribünde oturup Fenerbahçe kazandığında sevinmek, yenildiğinde de üzülüp eve gidip

Yayınlanma Tarihi:13:51,