SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı oyunculardan Yekta Kurtuluş, yaşadığı mutluluğu vurgulayarak, “Galatasaray’da şampiyonluk yaşamak başka bir duygu. Bunu taraftar olarak da futbolcu olarak da yaşadım. Ama futbolcu olarak yaşamak en üst seviyeydi. Bizim için büyük bir şampiyonluk oldu. Yine bir ilki başardık. Galatasaray ilklerin takımıdır ve bunu bir kez daha gösterdik” diye konuştu.

Gecenin ev sahipliğini yapan Olcan Adın, takım arkadaşlarıyla birlikte maç izlemek gibi bir totemleri olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Bugün de aynısın yaptık. Bizimle dalga geçtiler, ‘kek kalıbının içine girdiler’ dediler. Şu anda gördük. Sonuç ortada. İnanılmaz keyfili, mutlu ve gururluyuz. Çünkü hep beraber başardık. Bunun sevincini anlatamayız. O kadar gururluyuz ki. Hepimiz ağlayacak gibiyiz.”

Öte yandan, Tarık Çamdal ise, “Çok mutluyum. Şampiyon olduk. Şükürler olsun çok güzel bir işe imza attık” ifadelerini kullandı.

– Muslera ve Telles birlikte izledi

Sarı-kırmızılı takımın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera ile Brezilyalı savunma oyuncusu Alex Telles de İstanbul Başakşehir-Fenerbahçe maçını birlikte izleyen iki oyuncuydu.

Fernando Muslera yaptığı açıklamada, “Ne kadar mutlu olduğumu sesimden anlayabilirsiniz. Bağırmaktan sesim gitti. Galatasaray formasıyla 3. kez şampiyonluk yaşıyorum. Benim için çok büyük bir onur. Ama bu senin önemi diğerlerinden çok daha fazla. Sene boyunca bir çok zorluk yaşandı” değerlendirmesinde bulundu.

Alex Telles ise yaşanılan şampiyonluğun kendisi için çok anlamlı olduğunu aktararak, “Geçen sene şampiyonluk yaşayamamıştık ama şükürler olsun ki böyle zor bir senede mutlu sona ulaştık. Tanrı bize bunu nasip etti” şeklinde görüş belirtti