SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Osmanlıspor Avrupa kupalarını hedefliyor

Başkent ekibinin yöneticisi Karayel, "Osmanlıspor ismini Avrupa arenasında göstermek istiyoruz. Türk halkına bunu müjdelemek istiyorum" dedi.

Güncellenme: 17:01, 26/05/2015
Osmanlıspor Avrupa kupalarını hedefliyor

Spor Toto Süper Lig’e yükselen Osmanlıspor’un yöneticisi Cenk Karayel, Avrupa kupalarında Türkiye’yi temsil etmek istediklerini söyledi.

Açıklamalarda bulunan Karayel, büyük hedefler doğrultusunda plan ve projelere başladıklarını ifade etti. Osmanlıspor isminin sorumluluklarını artırdığını belirten Karayel, “Hedeflerimizden biri Avrupa kupalarında olmak. Önümüzdeki 3-5 sene için bunun planlarını yapmaya çalışıyoruz. Osmanlıspor ismini Avrupa arenasında göstermeyi hedefliyoruz. Türk halkına bunu müjdelemek istiyorum” diye konuştu.

Karayel, gelecek sezon mücadele edecekleri Süper Lig’e yabancı olmadıklarına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Daha önce Süper Lig’de oynadık. Neler yapılmasını gerektiğini bilen bir ekibimiz var. Bu bir proje işi. 1-2 senede her şey yapılacak diye bir şey yok. Önümüzdeki sene öncelikle ligde kalıcı olacağımız bir pozisyon elde etmeyi amaçlıyoruz. Daha sonra üstüne koyarak yukarılara gitmek ve hedeflerimize ulaşabileceğimiz bir takım kurmak istiyoruz.”

“Transferlerimiz dikkat çekecek”

Karayel, Osmanlıspor’un hedefleri doğrultusunda dikkat çekici transferlere imza atabileceğini vurguladı. İki senedir transfer çalışması yürüttüklerini dile getiren Karayel, “Bizim hedeflerimiz var. Bu hedefler doğrultusunda iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Transferlerimiz bitmez, her zaman çalışmamız var. Bu kulübe layık oyuncuları arıyoruz. Teknik heyetimiz ve başkanımızın ortak kararında nasıl transferler yapacağız, zamanla göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:17:00,