SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaşlı yönetici Erdal Torunoğulları ve kulüpten bir yetkilinin, Shakhtar Donetsk'in deplasmanda Dnipro ile oynadığı maçtan önce Mircea Lucescu'yla Grand Otel'in lobisinde bir araya geldikleri iddia edildi. Tarafların zirveden olumlu düşüncelerle ayrıldıkları bildirildi.

Torku Konya yenilgisinin ardından Slaven Bilic'le anlaşarak 1 yıllık opsiyonlu sözleşmesini fesh eden Beşiktaş Yönetimi, Hırvat hocanın yerine ilk hedef olarak belirlediği Mircea Lucescu'yu göreve getirmek için başlatılan çalışmalara hız verdi.

Siyah-beyazlıların geçtiğimiz günlerde iki görüşme gerçekleştiren Lucescu ile önceki gün Ukrayna'da bir kez daha masaya oturduğu belirlendi. Ukrayna basınında yer alan haberlere göre Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları ile bir kulüp görevlisi, Rumen hoca ile Dnipropetrovsk kentinde bir araya geldi.

Siyah-beyazlıların, Shakhtar Donetsk'in deplasmanda Dnipro ile oynadığı maç öncesinde takımın kamp yaptığı Grand Otel'in lobisinde Lucescu ile görüştükleri ileri sürüldü. Haberlerde, Erdal Torunoğulları ile Rumen teknik adam arasındaki zirvenin olumlu geçtiği ve tarafların masadan memnun bir şekilde kalktıkları savunuldu. Beşiktaş Yönetimi'nin, Mircea Lucescu'ya yıllık ücret konusunda tatminkar bir teklifte bulunduğu da kaydedildi.

Beşiktaş'a gelmek için daha önce Şampiyonlar Ligi'ne katılım şartını ortaya koyan Rumen hocanın bu konuda ikna edildiği öğrenildi. Taraflar arasındaki tek sıkıntının ise Lucescu'nun 11 yıldır görev yaptığı Shakhtar Donetsk'ten, Ukrayna'daki kaotik ortamda ayrılma konusunda yaşadığı kararsızlık olduğu aktarıldı.

Bu arada Erdal Torunoğulları'nın ardından Başkan Fikret Orman'ın da Mircea Lucescu ile önümüzdeki günlerde son bir görüşme gerçekleştireceği vurgulandı. Orman'ın yapılacak kritik toplantıda olumlu veya olumsuz Lucescu işine noktayı koyacağı ifade edildi.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:10:12,