SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig'de şampiyonluk hasreti 6 sezona çıkan siyah-beyazlılar, bir zamanlar müdavimi olduğu Türkiye Kupası'nda da adeta yokları oynadı. Son 3 sezonda üçüncülükten ileri gidemeyen Kara Kartal'ın son 35 yıldaki 5 başkanına bakıldığında Fikret Orman ve yönetimi en başarısızı

LİGDE 4 hafta önce lider olan fakat G.Saray yenilgisiyle Şampiyonlar Ligi biletine de elveda diyen Beşiktaş futbolda geriye gitmeye devam ediyor. 6 sezondur değil şampiyon, 2. bile olamayan siyah-beyazlılar taraftarlarını kahrederken 14 hafta liderlik koltuğunda oturduğu 2014-15'te de ancak 3. olabildi.

YENİ yönetimle başlayan süreçte örneğin ‘4. yıldızı ilk biz takarız' veya ‘Hedefimiz Avrupa şampiyonluğu' gibi büyük vaatlere rağmen 3 sezondur 3. basamakta kalan Kartal, lig yarışı dışında bir zamanlar müdavimi olduğu Ziraat Türkiye Kupası'nda da yokları oynadı. Kupaya 2012-13'te 5. turda, 2013-14'te 4. turda (PTT 1. Lig ekibi Buca'ya elenmişti) veda eden siyah-beyazlılar, bu sezon ise 2. turda yine alt ligdeki Kayseri'ye yenilerek elendi.

İKİNCİLİK DAHİ YOK

3 sezonluk görev süresi boyunca futbolda kupa kazanamamasının yanında hiçbir kulvarda ilk ikiye dahi giremeyen Fikret Orman ise Beşiktaş'ta son 35 yılda görev yapan 5 başkan arasında en başarısız isim olarak dikkat çekiyor. Önceki günkü Mali Genel Kurul'da seçim kararı alacağını açıklayan Orman'ın dönemi, Mehmet Üstünkaya (1981-84), Süleyman Seba (1984-00), Serdar Bilgili (2000-04) ve Yıldırım Demirören'le (2004-12) kıyaslandığında en sönük dönem oldu.

File&potada da çöküş

FUTBOLDA hedeflerinin uzağında kalan Beşiktaş, bu sezon basketbol ve voleybolda da aradığını bulamadı… Siyah-beyazlı ekibin erkek basketbol takımı Beşiktaş İntegral Forex, Eurocup'a 2. turda veda ederken ligde de play-off'a giremedi. Kadın basketbol takımı ise play-off'un ilk turunda havlu attı. Siyah-beyazlıların bayan voleybol takımı kü-me düşerken erkek takımı ise filede sezonu ancak 6. sırada noktalayabildi.

Bir tek hentbolda güldü

SİYAH-BEYAZLILARI bu sezon belki de tek mutlu eden branş, Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez ülkemizi temsil eden, ligdeki final serisinde 1-0 önde olan ve Türkiye Kupası'nı kazanan Beşiktaş Mogaz hentbol takımı oldu.

Orman döneminde ezeli hüzün

BEŞİKTAŞ'IN, Fikret Orman'ın başa geçtiği 2012 yılından itibaren F.Bahçe ve G.Saray'a karşı yüzü bir türlü gülmedi. Orman döneminde ezeli rakiplerine karşı 16 derbiye çıkan siyah-beyazlılar, sadece F.Bahçe'yi 2 kez mağlup ederken 4 beraberlik ve 10 da yenilgi elde etti.

Vatan