SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’de İtalyan teknik adam Carlo Ancelotti’nin kovulması futbolcular arasında iç isyan başlattı.

Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez’in Ancelotti’yi başarısız bularak göndermesine isyan eden bazı futbolcular, bu sıkıntılarını yüksek sesle dile getirmeye başladı. İç isyanı dindirmeye çalışan Başkan Perez de yatıştırıcı açıklamalar yaparak İtalyan teknik adam ile karşılıklı konuşarak anlaşmaya vardıklarını söyledi.

İsyanın başını çeken Cristiano Ronaldo ise “Hocamızın gönderilmesi son derece yanlış bir karardı” sözleri ile yönetime sert mesajlar göndermeye başladı. Ronaldo, Twitter hesabından, “Büyük bir teknik adam ve harika bir kişiyi kaybetmemizin üzüntüsünü yaşıyorum” açıklaması ile de hocasına sahip çıktı. Portekizli yıldız futbolcunun ardından Marcelo, Toni Kross ve James Rodriguez de eski hocalarını destekleyen mesajlar yayınladı. Bu mesajların en ilginç olanı ise Hırvat oyuncu Modric’den geldi. Modric, “Hayatımın en iyi futbolunu Ancelotti ile oynadım” mesajını yayınlayarak, İtalyan teknik adamın gönderilmesinin hata olduğunu ima etti.

Bu arada Carlo Ancelotti’nin gönderilmesinin ardından onun yerine geçecek isim ise büyük ölçüde belli olmaya başladı. Real Madrid Başkanı Florentino Perez’in Napoli’yi çalıştıran İspanyol teknik adam Rafa Benitez ile anlaştığı belirtiliyor. Ancak bu isim gerek taraftarlar arasında gerek ise medya tarafından pek tatmin edici bulunmadı. Gazetelerde yapılan anketlerde taraftarların ezici bir çoğunluğu Benitez’i takımın başında görmek istemediği yönünde görüş belirttiler.

Yayınlanma Tarihi:14:06,