SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Bursaspor’a Kadıköy’de 3-0 yenilerek elenen Fenerbahçe’de karşılaşma sonrası tribünler, Teknik Direktör İsmail Kartal ve Başkan Aziz Yıldırım’ı istifaya davet etmişti.

Yaşanan bu gelişmenin ardından sessizliğini bozan Kartal, Fenerbahçe taraftarına seslendi.  Takımı başarıya taşımak için çok çalıştığını belirten Kartal, şunları söyledi:

“Bana bütün hayatımı Fenerbahçe verdi. Paramı, şanımı, şöhretimi burada kazandım. Gerekirse sahip olduklarımı burada bırakır giderim. Ben kulübün askeriyim. Bugün teknik direktörüyüm, yarın verilirse başka bir görevde olurum. Hiç görev almasam bile tribüne çıkar takımımı desteklerim. Beni istifaya davet edenler bunu iyi bilsin. Arkadaşlarımla gece gündüz mesai yaptık. Aylarca çocuklarımı görmedim. Fenerbahçe Avrupa’nın en yaşlı takımlarından biri. Bu kadar yaşlı olmamıza rağmen, koşu istatistiklerine bir bakın.”

“İSTİFA SESLERİNE ÜZÜLDÜM”

Hiçbir zaman koltuk meraklısı olmadığını da kaydeden Kartal, “Beni istifaya çağıranlar şunu iyi bilsin. Adam gibi geldim, adam gibi giderim. Birileri istiyor diye takımımı yarı yolda bırakmam. Sezon sonu yönetimle konuşuruz. Yollar ayrılırsa da kimseye kızmam. Ben iyi bir F.Bahçeliyim. İstifaya çağıranlara kızmadım. Sadece üzüldüm. Küfürleri asla affetmeyeceğim. Eleştirinin bir dozajı olur. Kimsenin çizgiyi aşmaya hakkı yok” dedi.

Fotomaç

Yayınlanma Tarihi:10:44,