SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dilmen’den Hamzaoğlu’na kritik soru!

Rıdvan Dilmen, oyundan alınmasına tepki gösteren Burak Yılmaz'ın, Emre Çolak gibi bir hafta kadro dışı kalıp kalmayacağını sordu.

Güncellenme: 09:51, 25/05/2015
Dilmen’den Hamzaoğlu’na kritik soru!

Galatasaray’ın Beşiktaş’ı 2-0 mağlup ettiği derbiyi değerlendiren spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, iki takımın da sahaya doğru 11’ler ile çıkmadığını savundu. NTVSPOR’da yayınlanan %100 Futbol’da maçı analiz eden Dilmen, Hamza Hamzaoğlu’nun Burak Yılmaz’ın hareketine nasıl tepki göstereceğini de merak ettiğini söyledi.

Fenerbahçe’nin kazanması halinde şampiyonluğun son maçlar sonrasında belirleneceğini hatırlatan Dilmen “Hamza hoca dua etsin Galatasaray şampiyon olacak. Hamza hoca geçen hafta Emre’yi o hareketinden dolayı kesti. Yarın Fenerbahçe kazanırsa haftaya Burak’ı Rize’ye götürmeyecek mi?” dedi.

Hamzaoğlu’nun üç ön libero ile oynamasını hatalı bulduğunu da belirten Dilmen şunları söyledi:

“Benim için şampiyonluk yarışında 50 bin kişi ile oynayacakken, 3 tane ön libero ile oynamam. ‘Aman ben risk almayayım’ demem. Şut takımı yapmış, Melo, Selçuk ve Hamit’le.

Bence maçı kulübeler belirleyecek. Kenardan hangi üçlü girecek, maçı onlar belirleyecek. Bana göre iki takımın da çıkaracağı 11’ler bunlar değil. Beşiktaş’ta Demba Ba oynamadığı zaman eyvah diyebilirsiniz, Tolga oynamadığı zaman tecrübe diyebilirsiniz. Veli oynamadığı zaman çok üzülmezsiniz. Ama ondan sonra bireysel performansların düştüğünü gördük.

Her ikisine de saygı duyuyorum ama ben Hamza hoca olsam, Slaven Bilic olsam bu 11’lerle çıkmam.”

“NET KIRMIZI KART PENALTI”

Dilmen, karşılaşmadaki tartışmalı pozisyonlar için ise şu yorumları yaptı:

“Galatasaray’ın Beşiktaş’ı 2-0 yendiği maçın ardından değerlendirmede bulunan Rıdvan Dilmen, “Galatasaray 1-0’ın avantajıyla geriye yaslanmaya başladı. Galatasaray bu maçtan önce 5 maçta gol yemedim, kalemde ahtapot gibi kalecim var, gol yememek için bekleyeceğim demiştir. 6 maçtır gol yemiyor bu büyük bir başarı galatasaray için. Galatasaray şampiyo… N’yi bırakalım şimdilik. Yarın akşam belkid e buarda Galatasaray’ın şampiyonluğunu değerlendiriyor olabiliriz. Sivok’un Umut’a yüklemesi net kırmızı kart, penaltı. Galatasaray’ın atanı var, tutanı var, mücadele var. Şampiyon ancak böyle olursun. Atılması gereken oyuncu var mıydı? Vardı ama her hafta aynı şeyi söylemek istemiyorum.”