SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süleyman Hurma dönemi resmen bitti!

Bir döneme damgasını vuran, büyük takımlarla yaşadığı transfer süreciyle adını duyuran Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, gururla ayrıldığını belirtti.

Güncellenme: 14:42, 24/05/2015
Süleyman Hurma dönemi resmen bitti!

Kayserispor’da 10 yıl süren genel menajerlik dönemi sözleşmesi bittiği için sona eren Süleyman Hurma, bu sabah basın toplantısı düzenledi.

Kahvaltılı toplantıya Kayserispor eski başkanları Recep Mamur ve Bekir Yıldız’la teknik direktör Cüneyt Dumlupınar’la eski yöneticiler de katıldı. Hurma’yla görev yaptığı yıllarda iyi bir takım yaratmak için uğraştıklarını belirten eski başkan Recep Mamur, “Umarım bundan sonraki süreçte, Kayserisporumuz’la birlikte coşkulu günler geçireceğiz. Süleyman Hurma, Kayserispor’a 3-5 numara büyük geldi” dedi. Görevini yeni yönetime gururla bırakmanın sevincini yaşadığını vurgulayan Süleyman Hurma ise duygusal konuşmasında şunları söyledi:

“Vicdanım çok rahat, 10 yıl boyunca arkadaşlarımla beraber takım için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Korktuğum, onursuzca, buradan gitmekti. Şükürler olsun ki, gururla geldiğim gibi gidiyorum. Bugün gururla söylüyorum ki, Kayserispor Türk futbolunda Anadolu’nun en iyi kulüplerinden bir olmuştur. Tesislerimiz, birçok Avrupa takımınınkinden daha iyi durumda. Türkiye Kupası kazandık. Süper Kupa finali oynadık.”

Kayserispor’un küme düştüğü dönemde emniyet müdürünün arabasıyla kentten ayrılmak zorunda kaldığını, ancak şimdi ise, gururla gittiğini vurguladı. Herkese hakkımı helal ediyorum. Ben artık Kayserisporlu’yum. Bizler bıraktık ve daha genç, istekli bir yönetim geldi. Bize düşen bundan sonra destek olmak.”

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, bu arada Süleyman Hurma’ya 38 numaralı forma ile plaket verdi.