SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, 2-0 kaybettikleri Galatasaray karşılaşmasının ardından önemli açıklamalarda bulundu ve gelecek sene takımın başında olmayacağını açıkladı.

Şanssız bir maç çıkardıklarını dile getiren Hırvat hoca, yakaladıkları pozisyonları gole çevirememelerinden yakındı.

Takımdaki eksik olan şeyin “Sneijder” ayarında bir oyuncu olduğunu dile getiren Bilic, görevinden ayrılıp ayrılmama konusunda ipuçları verdi.

İşte Bilic’in sözleri;

“Oyuncularımla gurur duyuyorum. Birçok net gol fırsatı yakaladık. Sadece golü atmayı başaramadık. maçın başından sonuna kadar daha iyi olan bizdik”

“Galatasaray iki pozisyon yakaladı ve ikisini de iyi değerlendirdi. Çok doğru işler yaptık ama golü atamadık. Bu soruya da bir cevap. Büyük maçlar bu önemli bir nokta. Birçok defa sahada daha iyi olan taraftık ama golü bulamadık ve galibiyetleri elde edemedik.”

“SNEIJDER KARİYERİ BOYUNCA…”

“Bu başınıza çok defa geldiğinde birnoktada eksik kalıyorsunuz demektir. Şampiyon olabilmek ve büyük maçları kazanabilmek için bir şeyler eksik demektir.”

“Büyük maçlarda şanssız ya da tecrübesiz olduğumuzu söyleyebiliriz ancak ekstra kaliteyle ilgili eksik olduğumuzu düşünüyorum. Sneijder kariyeri boyunca bize attığı gollerden 30 tane atmıştır. Sezonun tamamına baktığımızda bu belirleyici bir faktör oluyor. Bence de eksik kaldığımız yer burası.”

“KARARIMI VERDİM ANCAK…”

“Yönetimle ilgili gerekli konuşmayı yaptık ancak iki sezondur şampiyon olunmuyorsa bunun en büyük sorumlusu benim. Bir karar verdimi kararımı kafamda netleştirdim. Yönetimle konuştum, oyuncularla da konuşacağız. Ancak bunu duyurma şeklim bu olmayacak.”

Bilic, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında ise “Önümüzdeki sezon Beşiktaş’ta yokum” ifadelerini kullanarak ayrılığı resmen açıklamış oldu.

Yayınlanma Tarihi:22:41,