SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Medicana Sivasspor’u 2-1 yendikleri maça ilişkin, 3 puan almanın düşmüş olsalar bile önemli olduğunu söyledi.

Vural, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, galip gelerek kulübün kasasına maddi kaynak sağlamış olduklarını belirtti. Kalan bir maçı da kazanarak ligi 31 puanla tamamlamak istediklerini anlatan Vural, “31 puanla düşersek biz de birilerine bir şeyler anlatalım. Bu ligin düşme barajı 32 oldu bu sene. Belki tarihinde ilk defa olan bir şey” dedi.

“Bu maç programını kim yaptıysa Allah’a havale ediyorum”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun maç programını ve sıcak havada gündüz maçı oynatılmasını eleştiren Vural, şöyle devam etti:

“Aldığımız galibiyete sevinemiyoruz. Murat Akça’nın da çapraz bağı koptu. Bu maç programı belli olduktan sonra 30 kere rica ettik. Allah aşkına mayıs ayında burası böyle olur, 30 derece… Sahayı suluyorsun 2 dakika sonra kuruyor. Müracaat ediyoruz, diyorlar ki ‘yayıncı kuruluş.’ Arıyoruz, ‘bizle alakası yok.’ Şansal Büyüka kendi ağzıyla söyledi. Bu maç programını kim yaptıysa Allah’a havale ediyorum. Yazık günah değil mi bu çocuğa. Pırıl pırıl çocuğun çapraz bağı kopuyor.”

“Hala 30 yıl önce ne konuşuyorsam aynı şeyi konuşuyorum”

“Çok adaletsiz ve gücün ön planda olduğu, zayıfın yok olduğu bir lig” yaşadıklarını savunan Yılmaz Vural, şöyle konuştu:

“Ben 30. seneye giriyorum. Hala 30 yıl önce ne konuşuyorsam aynı şeyi konuşuyorum. Statlar değişiyor, kafalar değişmiyor. Şekiller değişiyor, topun şekli değişiyor, forma rengi değişiyor, kafa aynı, mantalite değişmiyor.”