SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

O fotoğraflar genel kurulu karıştırdı!

Siyah-beyazlı kulübün kongre üyelerinden Ahmet Gelberi'nin, başkan Fikret Orman'ın magazin basınında yer alan fotoğraflarını eleştirmesi genel kurul üyelerinin tepkisini çekti.

Güncellenme: 13:51, 24/05/2015
O fotoğraflar genel kurulu karıştırdı!

Beşiktaş Kulübü’nün 2014 yılı olağan idari ve mali genel kurul toplantısında üyelerden Ahmet Gelberi’nin konuşması sırasında gerginlik yaşandı.

ŞAMPİYONLUK GİTTİ, BAŞKAN TATİLDE / İŞTE O FOTOĞRAFLAR!

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurulda, raporların görüşülmesi sırasında söz alan Gelberi, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu’na yönelttiği eleştirilerin bir bölümünde başkan Fikret Orman’ın, siyah-beyazlı futbol takımının yenildiği bir maç sonrası magazin basınına yansıyan fotoğraflarını eleştirdi.

KONGRE BUZ KESTİ! “FİKRET ORMAN’I İKİ GAZETECİ TEHDİT ETTİ”

Konuşmasının ilk bölümünde yaptığı eleştiriler sonrası genel kurul üyelerinin alkışını alan Gelberi’nin “Beşiktaş’ın mağlup olduğu maçtan sonra sayın başkanımızın basına yansıyan bazı fotoğrafları bizler ağlarken…” şeklindeki ifadeleri sonrası salonda büyük gerginlik yaşandı. Konuşması yuhalamalar ve tepkilerle bölünen Gelberi’nin kürsüden inmesini isteyen bazı üyeler de kürsüye yöneldi. Üyelerin bir bölümü kürsüdeki Gelberi’nin üzerine yürüdü. Bu kişileri kongre divan başkanı Uluç Gürkan ile yardımcıları sakinleştirmeye çalıştı.

biçbçbç

Bu sırada yönetim kurulu masasında oturan ve sinirlerine hakim olamayan basın sözcüsü Metin Albayrak ile futbol A takımından sorumlu yönetici Mete Vardar da ikinci başkan Ahmet Nur Çebi tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Kürsüye çıkan üyelerin yerlerine dönmesinin ardından konuşmasının son bölümünü tamamlayan Gelberi, tepkilere rağmen geri adım atmadı ve aynı yönde eleştirilerde bulundu. Ahmet Gelberi, konuşmasını bitirdikten sonra kürsüden ayrıldı. Bu sırada bazı üyeler Gelberi’ye tepkilerini sürdürürken, bazı katılımcılar ise destek verdi.

Öte yandan Erdal Coşkun Yağdan isimli bir üyenin kalp krizi geçirdiği duyuruldu. Bu üyenin ambulansla hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.