SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yaya Toure, hız yaparken yakalanınca…

Yaya Toure, çarşamba akşamı M6 Otoyolu'nda spor otomobiliyle 200 km hız yaparken polisler tarafından yakalandı; ama polisler gitmesine izin verdi.

Güncellenme: 18:31, 23/05/2015
Yaya Toure, hız yaparken yakalanınca…

Otoyolda kenara çekilip Strafforshire’da tutuklanan 32 yaşındaki ünlü futbolcunun otomatikman bir süre araba kullanmaktan men edileceği bildirildi. Geçen hafta da Fildişi Sahilli milli futbolcunun Liverpool’da oynayan kardeşi Kolo Toure’de aşırı hızdan yakalanmıştı

Yaya Toure’nin kendisini çeviren polislere “Merak etmeyin.. Kulüp sorunu çözer” sözlerini başlık yapan The Sun, bu yaz Manchester City’den ayrılacağı söylentileri çıkan yıldız futbolcunun otoyolda Porsche 911’un direksiyonundayken kenara çekildiğinde kulübün kağıtları alıp sorunu çözeceğini söylediğini vurguladı.

Haftada 210 bin sterlin maaş alan yıldız futbolcunun 280 bin sterlin değerinde bir Mercedes Brabus,100 bin sterlin değerinde bir Porsche Cayenne ve 100 bin sterlin değerinde bir Bentley GT lüks otomobil kolleksiyonuna sahip olduğu öğrenildi.

İngiltere’de otoyollarda en fazla saatte 110 km hız yapılabiliyor. Sürat limitini geçenleri polis durdurduğunda bir hafta içinde ehliyet ve araba kağıtlarının polis karakoluna götürülmesi isteniyor. Mahkemeye verilecek Yaya Toure’nin trafik cezası için bir hafta sonra mahkemeye çıkması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:18:20,