SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United ile bir sene daha kontratı bulunan Van Persie ile menajeri Kees Vos arasındaki toplantının ayrıntıları belli oldu.

Vos’un, kulüple yaptığı görüşme sonrası Van Persie’ye “Ya Türkiye’ye gidersin ya da bir sene daha yedek kalırsın” dediği öğrenildi. Manchester United Menajeri Louis Van Gaal de oyuncusu ile haftaya bir görüşme yapıp ondan gelecek sezon için beklentisinin neler olduğunu açıklayacak. Dün basın toplantısında ‘Van Persie’nin geleceği hakkında ne düşünüyorsun’ sorusuna Van Gaal ‘Bu konuda biraz beklemeniz gerekiyor. Oyuncumla henüz konuşmadım’ cevabını vermişti.

Şu anda Van Persie’nin Manchester United ile haftada 220 Bin Pound olmak üzere bir sene kontratı bulunuyor. Türkiye’den kendisine yapılan transfer tekliflerine sessiz kalan Van Persie, hocası ile yapacağı son toplantıdan sonra kesin kararını vermesi bekleniyor.

Van Gaal geçen hafta Falcao’ya takımda yer verirken yedek kalan Van Persie ikinci yarıda oyuna dahil oldu. Pazar günü deplasmanda oynayacakları Hull City maçında sakatlığı geçen Wayne Rooney ilk onbirde forma giyecek. Van Persie ve Falcao’nun yedekler arasında bulunması bekleniyor.