SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bitmekte olan sezonun muhasebesini yaptı, düşüncelerini aktardı.

Özellikle UEFA Avrupa Ligi'nden Club Brugge'e elenmelerini bir türlü içine sindiremeyen Orman, “Bizim alacağımız sonuç bu olmamalıydı. UEFA finaline baktıkça, Dnipro-Sevilla eşleşmesini görünce içim yanıyor. Dnipro takımının bütçesi ve futbolcu kadrosuna bakın, bir de bizimkine. Adalet mi bu? Brugges maçında ilk maçı avantajlı dönüyorsun, rövanşında gol atmana rağmen fark yiyorsun. Bunu kabullenmem mümkün değil. Açık söyleyeyim finalin bir takımı biz olmalıydık. Tarihi bir fırsat kaçırdık” ifadelerini kullandı.

Başkan Orman'ın açıklamalarından diğer satırbaşları şöyle:

– Gaziantepspor maçından önce futbolculara 30 milyon TL dağıttık. Aldığımız sonuç 1-1… Akhisar Belediye karşısında galibiyet golünü atamayışımız ayrı bir felaketti. Hâlâ sinirim geçmiş değil. Bu bakımdan teknik direktörümüzün yaptığı hataların üstünü örtemem.

– Hakemler konusuna gelince… Yardımcı hakem iki metre dışardan geçen topa bakacağına, orta hakeme bakıyor. Yani, hoca ne yapayım der gibi… Her maçtan sonra hakemi konuşmak doğrusu işime gelmedi. Hakkımızı korumak adına birkaç defa açıklama yaptık. Ama ben hakkımızı daha çok kamuoyu önünde değil, farklı olarak aradım.

“PARAYI VERDİ, SATTIK”

Benim kişisel olarak en büyük arzum, yerime geçecek bir genci başkanlığa hazırlamak… Bunun için genç ve çalışkan isimlere ağırlık veriyorum.

– Yeni gelecek teknik direktör için bir şey demesem daha iyi. Önce önümüzdeki şu iki maçı bir bitirelim, duruma bakacağız.

– Efendim, Reza Zarrab'a nasıl loca satarmışım diye eleştirildim. Biz görüşmemizi gizli saklı değil, Ümraniye'de yaptık. Adam futbolcu alayım dedi, olmaz dedim. Başka ne yapayım derken loca fikrini ortaya attık. Parayı verdi, sattık. Ne var bunda?

Milliyet