SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Beşiktaş derbisinin, seçimden daha önemli olduğunu söyledi. NTV Spor’a konuşan Albayrak, geceyi Florya’da takımla beraber geçireceğini ifade etti.

Takımdaki tüm futbolcuların Beşiktaş derbisinde sahaya çıkmak isteğinin bulunduğunu belirten Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, “Dün akşamki idman, görülmeye değer bir idmandı. Bütün futbolcular oynamak, sahaya çıkmak istiyor. Şampiyonluğa götüren o ruh, o heyecan. Dün akşam ne kadar memnun olduğumu anlatamam. Geç saate kadar beraberdik takımla. Bu akşam da zaten Florya’da kalacağım, orada yatacağım. Allah’ın izniyle yarın akşama en iyi şekilde hazırlanacağız ve büyük derbiye çıkacağız. Camiamız için seçimden çok daha önemli bir maç.” şeklinde konuştu.

Maçla ilgili endişesinin bulunup bulunmamasının sorulması üzerine Albayrak, “Oynanmamış maçta endişe duyacaksın, eğer duymazsan işi önemsememiş olup, ipin ucunu kaçırmış olursunuz. Hangi maç olursa olsun önemseyeceksiniz. Kendi sahamızda Diyarbakır Belediyespor’a yenildik. Bunlar olan şeylerdir futbolda. Futbolun içerisinde her zaman vardır. Bir süre önce Barcelona gibi dev bir takım da kendi sahasında mağlup oldu. Bunların hepsini masanın üzerine yatırıp, futbolcularla geniş geniş konuştuk, idman sonrasında saha kenarında belirttik bunları. Sadece ben değil, futbolcularımız da bilincinde. Bu kalitede futbolculara sahibiz, mutluyum.” ifadelerini kullandı.