SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayak kazası sonrası tedavisi evinde süren eski Formula 1 pilotu Michael Schumacher’in menajeri Sabine Kehm, efsanevi Alman sürücünün iyileşme sürecinde aşama kaydedildiğini söyledi.

Alman basınına açıklamada bulunan Kehm, Schumacher’in sağlığına kavuşmasını umduklarını belirterek, “Başına aldığı darbenin ciddiyeti düşünüldüğünde iyileşme sürecinde aşama kaydettiğini mutlulukla söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

İyileşme sürecinin uzun zaman alacağını yineleyen Kehm, bu süre içerisinde ailesi ve yakınları olarak Schumacher’in yanında olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Formula 1’de 7 şampiyonluğu bulunan 46 yaşındaki Schumacher, Fransa Alpleri’nde 29 Aralık 2013’te kayak yaparken düşmüş ve başını kayaya çarparak ağır yaralanmıştı. Kazanın ardından Fransa’daki Grenoble Hastanesi’nde ameliyat edilen Schumacher’e ocak ayı sonunda verilen narkoz azaltılmış ve yapay komadan uyandırılma sürecine geçilmişti.

Efsanevi pilotun geçen yıl 16 Haziran’da komadan çıktığı açıklanmış ve Grenoble Hastanesi’nden taburcu edilerek rehabilitasyon süreci için tedavisinin Lozan Üniversitesi Hastanesi’nde sürdürülmesine karar verilmişti. Schumacher daha sonra, 9 Eylül’den itibaren tedavisinin devamı için İsviçre’deki evine gönderilmişti.