SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Spor Toto Süper Lig’de 1-1 berabere kaldıkları Çaykur Rizespor maçına ilişkin, her iki takımın da 1 puan kazandığı için mutlu, 2 puan kaybettiği için üzgün olabileceğini söyledi.

Aykut Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, iki takımın da mükemmele yakın bir oyun ortaya koyduğunu ifade etti.

Çaykur Rizespor’un iyi savunma yaptığını belirten Kocaman, “Biz ise en iyi oyunlarımızdan bir tanesini oynadık. Yaklaşık 20 orta yaptık ve 10 tane şut çektik. Sadece son vuruşlarda eksikliğimiz vardı. Daha iyi olabilirdik. Her iki takım da 1 puan kazandığı için mutlu, 2 puan kaybettiği için üzgün olabilir” ifadelerini kullandı.

“UEFA’ya katılmak bizim için ödüldür”

“UEFA’ya katılmak sizin için ödül müdür? Kendinizi hazır hissediyor musunuz?” sorusu üzerine Kocaman, “UEFA’ya katılmak bizim için ödüldür ancak hazır mıyız bilmiyorum. Bu konuda çok kanaat sahibi değilim. Eğer olursa Torku Konyaspor camiası olarak riskli bir duruma götürebilir. Bu son derece hassas yönetilmesi gereken bir durum gibi görünüyor” diye konuştu.

Aykut Kocaman, yeni sezonda uygulanacak yabancı kuralıyla ilgili soruya “Ne tamamen yerlilerden kurulu bir takım yaratmak ne de yabancı kontenjanını sonuna kadar kullanmak gibi bir amacım var. Dengeli bir şekilde kullanmak istiyorum” cevabını verdi.

Yayınlanma Tarihi:20:57,