SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın yeni başkanı Dursun Özbek

Galatasaray Kulübü, olağan seçimli genel kurul toplantısında 99. dönem yönetimini ve tarihinin 36. başkanını belirledi... Sarı-kırmızılı kulübün yeni başkanı rakiplerine büyük fark atan Dursun Özbek oldu...

Güncellenme: 19:54, 23/05/2015
Galatasaray’ın yeni başkanı Dursun Özbek

Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısı bugün yapıldı… Sarı-kırmızılı kulübün 99. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi'nde yapılırken, kongre divan başkanlığına Metin Ünlü seçildi.

Genel kurulda başkan adayları Dursun Özbek, Ahmet Özdoğan ve Turgay Kıran’ın konuşmalarının ardından oy verme işlemi başladı.

YENİ BAŞKAN DURSUN ÖZBEK

11:00’da başlayan oy verme işlemi 15:00 itibariyle sona erdi. Yapılan sayım sonrasında kullanılan oyların büyük çoğunluğunu alan Dursun Özbek Galatasaray Kulübü’nün 36. başkanı oldu…

Dursun Özbek’in seçim sonrası açıklaması: Hepinize ekibim ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Galatasaray gibi çok kıymetli bir emaneti 3 yıl boyunca yçönetmek üzere bize emanet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Tabii bu ehliyete mazhar olmak çok önemliydi. Size verdiğimiz sözlerin arkasında duracağız. Geçmişteki 35 başkanıma verdiği emekler için çok teşekkür ediyorum. Çok özel bir teşekkürü 7 ay boyunca beraber çalıştığım, her zaman benim önümü açan sevgili Duygun ağabeyime gönderiyorum. Dğer bir teşekkürü bugün yarıştığım değerli kardeşim Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan’a göndermek istiyorum. Diğer bir teşekkürü benimle beraber çalışan geçtiğimiz propaganda döneminde projelerimizi, kendimizi anlatmakta yardımcı olan çalışma ekibime ve tüm kardeşlerime gönderiyorum. Diğer bir teşekkür de sevgili eşime. Sabırla beni motive etti, her zaman beni destekledi. Galatasaray’da kazanamak esas. Ben seçime kazanmak arzusuyla girdim, ben amacıma ulaştım. Şimdiki amacım Galatasaray amacına ulaştırmak. Ben ve ekibim var gücümüzle çalışacağız.

SANDIK SANDIK SEÇİM SONUÇLARI

1 numaralı sandık: Dursun Özbek: 159 Turgay Kıran: 30 Ahmet Özdoğan: 25 2 numaralı sandık: Dursun Özbek: 163 Turgay Kıran: 41 Ahmet Özdoğan: 29 3 numaralı sandık: Dursun Özbek: 188 Turgay Kıran: 31 Ahmet Özdoğan: 31 4 numaralı sandık: Dursun Özbek: 191 Turgay Kıran: 44 Ahmet Özdoğan: 30 5 numaralı sandık: Dursun Özbek: 223 Turgay Kıran: 31 Ahmet Özdoğan: 32 6 numaralı sandık: Dursun Özbek: 172  Turgay Kıran: 35  Ahmet Özdoğan: 30 7 numaralı sandık: Dursun Özbek: 172 Turgay Kıran: 41 Ahmet Özdoğan: 34 8 numaralı sandık: Dursun Özbek: 157 Turgay Kıran: 36 Ahmet Özdoğan: 18 9 numaralı sandık: Dursun Özbek: 142 Turgay Kıran: 25 Ahmet Özdoğan: 25 10 numaralı sandık: Dursun Özbek: 169 Turgay Kıran: 19 Ahmet Özdoğan: 34 11 numaralı sandık: Dursun Özbek: 197 Turgay Kıran: 27 Ahmet Özdoğan: 30 12 numaralı sandık: Dursun Özbek: 182 Turgay Kıran: 33 Ahmet Özdoğan: 36 13 numaralı sandık: Dursun Özbek: 207 Turgay Kıran: 46 Ahmet Özdoğan: 30 14 numaralı sandık: Dursun Özbek: 199 Turgay Kıran: 50 Ahmet Özdoğan: 38  15 numaralı sandık: Dursun Özbek: 279 Turgay Kıran: 45 Ahmet Özdoğan: 20

TOPLAM: Dursun Özbek: 2800 Turgay Kıran: 534 Ahmet Özdoğan: 442 

Dursun Özbek’in listesi

Yönetim kurulu asli üye: Cengiz Özyalçın, A. Nasuhi Sezgin, Eşref Alaçayır, Cüneyt Tanman, Can Topsakal, Fatih İşbecer, Tayfun Demir, İsmail Sarıkaya, Ural Aküzüm, Tarık Taşar.

Yönetim kurulu yedek üye: Alper Narman, Murat Atay, Ali Yüce, Burçin Aslan, Selim Arda Üçer.

Denetim kurulu asli üye: Cengiz Ergani, Ahmet Cebeci, Cevat Genç.

Denetim kurulu yedek üye: Metin Sinan Aslan, Tolga Erem, Kerem Selahattin Ergün.

Disiplin kurulu asli üye: Oğuz Evrenos, Okan Tekinşen, Cemal Burnaz, Alparslan Karagülle, Oral Yılmaz, Celal Emon, Can Baydarol.

Disiplin kurulu yedek üye: Mustafa Tanrıyar, Derya Göbelek, Esat Erdem, Hakan Ünasaler, Vedat Gürer.

Sicil kurulu asli üye: Serdar Eder, Çetin Öztürk, Hayri Gürkan Eliçin, Mesut Karaarslan, Ali Tüzmen, A. Esat Tansev, Özcan Karamahmutoğlu.

Sicil kurulu yedek üye: Nihal Özfırat, Ömer Faruk Dak, Hakan Melek.

DURSUN ÖZBEK KİMDİR?

1950 Giresun doğumlu… Galatasaray Lisesi ve İTÜ Makine Mühendisliği Fakültesi'nde okudu. Evli ve 2 çocuğu var.

ESKİ LİSANSLI FUTBOLCU

Şu anda herkes kendisini Point Otelleri zincirinin sahibi olarak tanısa da, ticaret hayatına 1973 yılında otomotiv sektörü ile başladı. Küçük yaşta babasını kaybettiği için kardeşi Mehmet Özbek ile doğuştan, yani kendi deyimiyle ‘anadan doğma' ortak.

1973'te kardeşi ile otomotiv yedek parça firması kurdu. O günkü şartlarda tüm Türkiye'yi gezip plasiyerlik (aracılık) yapıyorlardı. Dolayısı ile işi gereği, İzmir'den Kars'a, Edirne'den Van'a kadar, arabayla karış karış gezmiş ve ülke mozaiğini yakından tanımış biri. İş hayatında tüm Türkiye'yi gezmesinin ve insanları yakından tanımış olmasının kendisine avantaj sağladığı fikrinde…

İş hayatında standart ivmesi olan bir başarı çizgisi olduğunu belirten Dursun Özbek, 1988'den sonra turizm sektörüne hem yatırımcı, hem de işletmeci olarak adım attı. İstanbul ve Antalya'da 2'şer bin yataklı otel tesislerine sahip.

Dursun Özbek aynı zamanda lisanslı futbolcu. İTÜ Makine Mühendisliği'nde okurken, İTÜ Spor Kulübü'nde hem üniversite takımında, hem de Amatör 1. Küme'de 4 yıl futbol oynadı. Sonra Bursa Kemalpaşaspor'a transfer oldu. 1 sezon forma giyip sakatlanınca futbolu bıraktı. Ardından İTÜ Spor Kulübü'nde futboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak 8 sene görev yaptı.

DURSUN ÖZBEK, MECİDİYEKÖY PROJESİ'NİN DE MİMARI…

Galatasaray’ın, Mecidiyeköy'de sahip olduğu 2172 metrekarelik arsaya 200 odalı otel inşa edilmesini gündeme getiren ve proje mimarı olan kişi. Point Otelleri zincirinin sahibi olan Dursun Özbek, bu konudaki başarısıyla, Galatasaray adına gelir yaratmaya çalışıyor. Bu projede 200 odalı, 5 yıldızlı otel inşa edecek Galatasaray Kulübü, buraya 15 milyon dolar yatırım yapacak. Ve şu anda 20-25 milyon dolarlık değeri olan arsa, otel projesi bittiğinde banka ekspertiz değerlerine göre minimum 140 milyon dolarlık varlık Galatasaray Kulübü'ne kazandırılmış olacak. Senede 5 milyon dolar gelir kazanılacak.

Yayınlanma Tarihi:18:34,