SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de sezon başında Ersun Yanal'ın istifa etmesi sonrasında göreve getirilen İsmail Kartal, sıkıntılı günler yaşıyor.

Sezon başından beri yönetim ile tribünler arasındaki gerginliğin arasında kalan ve bir türlü taraftar desteğini arkasında hissetmeyen Kartal, futbolculardan da beklediği desteği göremedi. Bursaspor şoku da bardağı taşıran son damla oldu ve Kartal sezon sonunda Fenerbahçe şampiyon olsa da olmasa da görevi bırakma kararı aldı.

Kartal, bu hafta Galatasaray derbiyi kazanır, Fenerbahçe de yenilerek şampiyonluk ümidini tamamen kaybederse pazartesi günü İstanbul Başakşehir maçı sonrası hemen istifasını açıklayacak. Aksi takdirde ise istifa için ligin son haftasını bekleyecek.

“BAŞKAN TAKIMA KÜSTÜ”

Yakın çevresiyle görevi bırakma kararını paylaşan tecrübeli hocanın şunları söylediği öğrenildi:

“Başkan Gençlerbirliği maçından sonra küstü, tepki gösterdi. Bu tepki oyuncuların moralini sıfıra düşürdü. Ancak kupa bizim için önemsizdi. Başkanımız da bunu söyledi ve bana hep destek çıktı. ‘Ben olduğum sürece burada olacaksın. Görevin ne olursa olsun kalacaksın' dedi ama ben kalmayacağım. Şampiyon olsak da olmasak da gideceğim.”

Habertürk