SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, A Spor’da Spor'a programına konuk oldu. “Beşiktaş’ta çalışmak isterim” diyen Çalımbay, kendisine bir teklif yapılmadığını söyledi.

BEŞİKTAŞ'TA ÇALIŞMAYI ÇOK İSTERİM

“Beşiktaş ile çalışmayı her zaman isterim, futbol olarak doğduğumuz, büyüdüğümüz bir yer. Beşiktaş benim için farklı bir yer, bunu hiçbir zaman da gizlemedim. İlla ben çalışacağım diye bir şey yok, bir sürü yetişen arkadaşımız var Beşiktaş'ta. Ben şahsım adına tabii ki çalışmak isterim.”

BANA GELEN BİR TEKLİF YOK

“Beşiktaş yönetimi ile net bir görüşmem yok. Şu an Mersin İdman Yurdundayım, bir maçımız kaldı. Onu tamamladıktan sonra net şekilde görüşülür. Benim bir görüşmem olmadı. Onun içinde bir şey demem mümkün değil. Tabii ki Beşiktaş bizim için çok ayrı. Biz Beşiktaş ile bütünleşmişiz, futbola başladığımdan beri Beşiktaş ile başlayıp, Beşiktaş ile bitirdik. Başkan olsun diğer yönetici arkadaşlar olsun hepsiyle zaten abi kardeş gibi bir ilişkimiz var. Şu anda benim net bir görüşmem yok Beşiktaş ile.”

ŞANSSIZLIĞI STADIN OLMAMASI

“Ben Bilic'i çok severim. Çok iyi bir insan. Tabii ki şansız gidebilir, her şey olabilir. Sahalarının olmaması bana göre çok büyük bir dezavantaj. Beşiktaş'ın en büyük gücü taraftarıdır. Biz öyle maçlara çıktık ki Beşiktaş ile, taraftarın gücü ile aldığımız maçlar oldu İnönü Stadında. Bu atmosferi sağlayamadı Beşiktaş. Yoksa Beşiktaş bazı maçları kendi sahasında oynasaydı taraftar kazandırırdı kendi takımına. Bu bir gerçek.”