SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli atlet Zeki Cem Tenekebüken, Adana’da gerçekleştirilen “Atmalar Olimpik Kadro ve Hazırlık Rekor Deneme Yarışmaları”nda sırıkla atlamada 4,95’lik derecesiyle yeni yıldızlarda ve gençlerde Türkiye rekoru kırdı.

Atletizm Federasyonu Adana Temsilcisi Abdulkadir Uğur yaptığı yazılı açıklamada, Yüreğir Serinevler Atletizm Pisti’nde gerçekleştirilen rekor denemelerinin kendileri açısından başarılı geçtiğini belirtti.

Uğur, Zeki Cem’in sırıkla atlamada rekor kırdığını bildirerek, şunları kaydetti:

“Yeni yıldızlarda daha önceki rekor 4,85’le yine Zeki Cem’e, gençlerde ise 4,91’lik dereceyle Enka Spor’dan Hasan Birinci’ye aitti. Zeki, 4,95 ile bu iki rekoru da kırmayı başardı. Sırıkla Atlama Milli Takımı Başantrenörü Aleksandry Symakhin, kısa zamanda sporcuların derecelerinin gelişmesini sağladı.”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sırıkla Atlama Milli Takım Antrenörü Tayfun Aygün de kentte gerçekleştirilen kampların çok yararlı geçtiğini vurgulayarak, “Sporcularımız her geçen gün ivme kazanıyor. Adana, hava koşulları ve tesis bakımından büyük bir avantaj. Antrenörlerimiz Symakhin ve İbrahim Halil Aydın ile koordineli çalışmanın meyvelerini alıyoruz” ifadelerini kullandı.