SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe İzmir Şubesi’nin açılışına katılan Yenigün, bazı maçlarda takımının oyun kalitesinin puan almaya yetmediğini ifade etti. Basit puanlar kaybettiklerini anlatan Yenigün, “Artık Başakşehir’i yenip Galatasaray-Beşiktaş derbisinin sonucunu bekleyeceğiz. Şampiyonluk inancımız sürüyor” diye konuştu.

Bursaspor’un kupada kendilerinden daha iyi mücadele ettiğini de belirten Mithat Yenigün, “Bursaspor’a elenmek elbette sürpriz oldu. Avantaj bizdeyken, finali alamadık. Buraspor, güzide bir kulübümüz. Umarım finali kazanıp Türkiye Kupası’nı havaya kaldırırlar” yorumunu yaptı.

Kamuoyu tarafından yoğun bir şekilde eleştirilen teknik direktör İsmail Kartal hakkında da açıklamalarda bulunan Mithat Yenigün, “İsmail Kartal’la yolları ayırma gibi bir çalışmamız yok. Hocamız yıllarca bu kulübe futbolcu olarak hizmet etmiş, ağabeylik yapmış çok kaliteli biri. Önümüzdeki 2 maça bakacağız. Ondan sonra gereken söylenir” dedi.

Taraftarın Başkan Aziz Yıldırım’a gösterdiği tepkileri yanlış bulduğunu sözlerine ekleyen Yenigün, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Başkanımız Fenerbahçe’ye 17 yılını verdi. Büyük emekler sarf etti. Bazı kesimler tüm çalışmalarını göz önünde bulundurup başkanımızı değerlendirmeli. Bir anlık öfkeyle yapılanlar, son derece yanlış. Hayatını Fenerbahçe’ye adamış Aziz Başkan’la birlikte çok önemli işlere imza atacağız. Fenerbahçeli isek kol kola yürüyeceğiz.” Futbol Federasyonu’nun Başkan Yıldırım’a verdiği 100 günlük hak mahrumiyeti cezasını da değerlendiren Yenigün, “TFF’nin tasarrufudur. Polemik yaratmayacağız” cümlelerini kullandı.

İZMİR ŞUBESİ’NE PROTESTOLU AÇILIŞ

Fenerbahçe İzmir Şubesi Asbaşkan Mithat Yenigün ve Genel Sekreter Vedat Olcay’ın katılımıyla açılırken, “1 milyon üye” projesi kapsamında 60 kişi Fenerbahçe Spor Kulübü’ne üye yapıldı. İzmir’deki Fenerbahçelilik potansiyelinin son derece yüksek olduğunu vurgulayan Mithat Yenigün, “Lansman açılışına Başkanımız Aziz Yıldırım da katılacak. İzmir ile iç içe olacağız. Fenerbahçe burada layığı ile temsil edilecek” dedi.

PASTA KESİLİRKEN PROTESTO

Pasta kesimi sırasında yaklaşık 50 kişilik bir grup, yönetim aleyhine tezahüratlarda bulundu. İstifa yazılı atkılar açan bir grup sarı lacivertli Başkan Yıldırım’a tepki gösterdi. Spordan sorumlu asayiş polisleri, araya girerek protestocu grubu uzaklaştırdı.

Yayınlanma Tarihi:18:02,