SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Voleybolda geride kalan sezonda CEV Şampiyonlar Ligi ve Dünya Kulüpler Şampiyonası kupalarını kazanan Eczacıbaşı VitrA, geleceğe dönük bir transfere imza attı ve 18 yaşındaki Sırp oyuncu Tijana Boskovic’i renklerine bağladı.

Tijana Boskovic’in dünyanın en önemli genç yeteneklerinden biri olduğunu vurgulayan Eczacıbaşı VitrA Menajeri Nalan Ural, “Uzun vadeli, geleceğe dönük, çok iyi bir seçim yaptığımızı düşünüyoruz. Kendisi de bizi tercih etti ve yeni başarılar için hep birlikte çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Turuncu-beyazlıların yeni transferi Boskovic ise Türkiye’den önemli teklifler teklifleri aldığını ancak Eczacıbaşı VitrA’nın en doğru karar olduğuna inandığını belirterek, “Türkiye bana sıcak gelen bir ülkeydi, özellikle İstanbul’da yaşayacak olma fikrini çabuk benimsedim. Türkiye’nin ve Avrupa’nın hatta son Dünya Kulüpler Şampiyonası’ndan sonra dünyanın en iyi kulübüne geldiğimi biliyorum. Geniş vizyon, istikrar, kalite ve güven her zaman, herkes için önemlidir. Bu özelliklere fazlasıyla sahip olan, başarıları, yönetimi, tecrübeli antrenörü ve oyuncularının yanı sıra gelişimime ve kariyerime en iyi katkıyı sağlayacak bir kulüp olması, seçimimdeki önemli etkenler. Eczacıbaşı ile uzun süreli bir anlaşma yaptık. Karşılıklı olarak en iyisi için birlikte yol alacağız. Eczacıbaşı VitrA formasını gururla taşıyacağım” dedi.

Eczacıbaşı VitrA’nın yeni transferi 1,91 metre boyundaki Boskovic, 2010-2011’de ülkesinin ZOK Hercegovac takımının altyapısında oynamaya başladı. 2011-2012’da A takıma yükselen Sırp oyuncu, OK Vizura takımında da forma giydi.

Tijana Boskovic, 2014 Avrupa Gençler Şampiyonası’nda birinci olan Sırbistan Milli Takımı forması altında şampiyonanın en değerli oyuncusu seçildi.