SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig'de Torku Konyspor yenilgisi sonrasında yolların ayrılmasının beklendiği teknik direktör Slaven Bilic ile ilgili olarak Beşiktaş yönetimi, ‘Sezon sonuna kadar yola devam' kararı almıştı.

Siyah-beyazlılar'ın, 1.5 milyon Euro tazminat ödememek için 31 Mayıs'a kadar tecrübeli çalıştırıcıyı görevde tuttuğu iddia edilmişti. Tazminatla ilgili haberlere sert tepki gösteren Bilic’in bu konuyla alakalı olarak Başkan Fikret Orman'la konuştuğu ve “Her türlü kararınıza saygılıyım. Elbette burada devam etmek isterim. Ancak iki yılda Beşiktaş gibi bir takımda şampiyonluğu kazanamazsanız, buradaki sorumluluk bana aittir. Beşiktaş'ı kalpten seviyorum. Hiçbir şekilde bu külübü UEFA'ya, hele ki alacaklardan ötürü asla şikayet etmem. O sözleşmeyi de herkesin önünde yırtıp giderim. Ne İngiltere'den, ne de başka bir ülkeden bir takımla görüştüm. Buradaki durumum belli olur, ondan sonra yol haritamı çizerim” dediği öğrenildi.

“BEŞİKTAŞLI DURUŞUMUZ VAR”

Bu durumu yöneticilerle paylaşan Orman'ın da, “Bizim Beşiktaşlı duruşumuz var. Alanda omuzlarda karşılayıp, arkasından teneke çalarak hiç kimseyi göndermem. Ayrılık da, en iyi şekilde olur. O eski günler çok geride kaldı” diyerek, Bilic'in sözlerine benzer bir karşılık verdiği bildirildi. Bu arada Hırvat hocanın, sadece Türkiye içinden değil, İngiltere ve ülkesi Hırvatistan'dan gelen telefonları bile açmadığı belirtildi. Deneyimli çalıştırıcının, şu an sadece Galatasaray derbisine konsantre olduğu ve bu mücadeleden başka bir şey düşünmediği ifade edildi.

TARAFTAR DA YANINDA

Slaven Bilic'in gönderileceği iddiaları sonrası Beşiktaş taraftarı ayağa kalktı. Yönetimin, kupasız kapatılan 2 sezondaki başarısızlığın asıl sorumlusu olarak Hırvat hocayı göstermesi Siyah-Beyazlılar'ı büyük bir protesto hazırlığına itti. Pazar günü yapılacak mali genel kurulda Başkan Fikret Orman'ı ıslıklayacak olan taraftarlar, dün gece de kulübün Akaretler'deki binasına giderek Mircea Lucescu'nun, “Köpekler istedi diye atlar ölmez” sözünü pankart olarak açtı. Ayrıca Beşiktaş semtinde yer alan pankartlarda da hedefte yönetim vardı.

Fanatik