SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sharapova’nın gözü korktu

Sharapova, Fransa Açık Tenis Turnuvası ilk turunda eşleştiği Kanepi ile yapacağı maçın kendisi için zorlu bir başlangıç olacağını söyledi.

Güncellenme: 17:16, 22/05/2015
Sharapova’nın gözü korktu

Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda (Roland Garros) tek kadınlarda geçen yılın şampiyonu Rus Maria Sharapova, ilk turda eşleştiği Estonyalı Kaia Kanepi’ye ilişkin, “Benim için zorlu başlangıç fakat bir “grand slam” turnuvasında şimdiye kadar hiçbir zaman kolay bir rakiple karşılaşmadım” dedi.

Roland Garros medya gününde düzenlenen basın toplantısında konuşan Sharapova, turnuvanın ilk turundaki rakibi Kanepi’nin iyi bir oyuncu olduğunu belirterek, “Fransa Açık’ta geçmiş yıllarda iyi maçlar çıkardı. Onunla daha önce burada karşılaşmıştık. Çok iyi servis atan bir oyuncu” diye konuştu.

İlk “grand slam” şampiyonluğunu çok genç bir yaşta kazandığını hatırlatan Sharapova, kişisel ve oyuncu olarak kendisini geliştirdiğini belirtti. İlk şampiyonluğunun ardından yıllar geçtikçe oynanan tenisin daha da geliştiğine işaret eden Sharapova, “Buna karşılık Roland Garros’u ikinci kez kazanmam benim için büyük sürpriz oldu. Kişisel olarak inanılmaz bir başarı elde ettim” ifadelerini kullandı.

Son yıllarda yaşadığı sakatlıklar nedeniyle beklenen performansın uzağında kalan tek erkeklerin son şampiyonu İspanyol Rafael Nadal’ın Roland Garros’a katılmasına ilişkin bir değerlendirmede de bulunan 28 yaşındaki Sharapova, “O inanılmaz bir şampiyon ve burada çok iyi bir turnuva geçirmemesi için hiçbir sebep yok. Her zaman motivasyonu yüksek ve burada unvanını koruyabileceğini ispatlamak istiyor” şeklinde konuştu.