SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Selçuk derbide oynayacak mı?

Ecel terleri döktüğü Sivas deplasmanında yenilmesine rağmen kupada finale yükselen Cim Bom, artık tamamen Beşiktaş derbisine konsantre oldu.

Güncellenme: 10:38, 22/05/2015
Selçuk derbide oynayacak mı?

Galatasaray artık Beşiktaş derbisi için geri sayıma geçti.Sivas deplasmanında ölüp ölüp dirilen, ancak yenilgiye rağmen kupada finale kalmayı başaran Sarı-Kırmızılılar, gözünü 4. yıldıza dikmiş durumda. Pazar günkü dev mücadele öncesi en büyük soru işareti, Selçuk İnan'ın takıma dönüp dönmeyeceği….

Tedavisi devam eden ve sağlık ekibinin kendisini iyileştirmek için seferberlik ilan ettiği tecrübeli futbolcudan gelen son haberler olumlu yönde. “Ne pahasına olursa olsun Beşiktaş maçında sahada olmak istiyorum” diyen Selçuk, günde 8 saat tedavi oluyor.

Kaptan, gerekirse iğneyle sahaya çıkacak. Gelişmeler bu yönde olunca, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu da kadroya şekil vermeye başladı. İlk 11'i yazarken Selçuk'un geri döneceğini göz önünde bulunduran Hamza hoca, ileri uçta Burak'ı, solda Yasin'i, forvet arkasında da Sneijder'i düşünüyor.

Emre Çolak hamlesi

Son maçta, affettiği Emre Çolak'ı sağ tarafa koyarak, Kartal'ın kanat akınlarını kesmek isteyen Hamzaoğlu, göbeği Melo-Selçuk ikilisine emanet edecek. Beklerde yine Sabri ve Telles ikilisi görev yapacak. Alternatif yokluğu nedeniyle, bu ikili kupada da görev yapmak zorunda kalmıştı. Chedjou'nun sakatlığı nedeniyle savunmanın göbeğinde Semih ve Hakan Balta oynayacak. Kart cezası biten Muslera, kaleyi tekrar teslim alacak.

Fanatik