SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erkeklerde dünya 2 numarası İsviçreli tenisçi Roger Federer, Fransa Açık Tenis Turnuvası (Roland Garros) kuralarında Rafael Nadal ve Andy Murray’la ana tabloda aynı yerde almamasına ilişkin, “Tabloda aynı yerde yer almadık. Ancak nihayetinde her turnuvada karşı karşıya geliyoruz. Çeyrek finali, yarı finali ve en sonunda finali kaybedince kaybediyorsunuz” dedi.

Roland Garros medya gününde düzenlenen basın toplantısında konuşan Federer, turnuvayı kazanmak isteyen ve kazanabilecek birçok iyi oyuncu olduğunu bildiğini belirterek, “Ben oyun seviyemden memnunum ve sadece buna odaklanıyorum. Her kurada aynı şeyleri yaşıyoruz. Ben oyun şartlarına göre kendimi ayarlıyorum ve ne kadar zaman alacağını göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Nadal’ın, dünya 1 numarası Novak Djokovic’le ana tabloda aynı yerde yer almasının ilginç olduğunu söyleyen Federer, şunları kaydetti:

“Rafael için değişen bir şey yok, zira dünya sıralamasında 5 ile 8. sıralar arasında. Eğer sakatlanmasaydı belki de ilk 4’te, hatta ilk 2 sırada bile yer alabilirdi. Onun için bundan sonra daha kötü olacağını düşünmüyorum. Bu, Rafael’den çok Novak’ı etkileyecektir aslında.”

Yayınlanma Tarihi:18:49,