SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Formula 1 pilotu Jules Bianchi’nin babası Philippe Bianchi, 2014’ün ekim ayında Japonya Grand Prix’sinde geçirdiği kazanın ardından komadan çıkamayan oğlunun durumunda hiçbir bir ilerleme olmadığını söyledi.

Philippe Bianchi, Fransız televizyonu Canal Plus’a yaptığı açıklamada, oğlunun nörolojik bakımdan gösterdiği gelişimin bekledikleri gibi olmadığını belirterek, “Durumunda hiçbir bir ilerleme yok. Jules’un hayatta olması bizim için en önemli şey. Savaşmaya devam ediyor ancak nörolojik açıdan yapabileceği daha fazla bir şey olduğuna emin değilim. Yine de umut olduğu sürece kazanın üstünden bu kadar zaman geçmesine rağmen hala bir mucize bekliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Her sabah oğullarının hayatı kadar ölümünü de düşündüklerini söyleyen baba, “5 Ekim’de hepimizin hayatı durdu. Hasta yatağında olması ne Jules’un ne de bizim istediğimiz bir şey ama umudumuzu korumalıyız” dedi.

Geçen yıl 5 Ekim’de Marussia takımı adına mücadele ettiği Japonya Grand Prix’sinde kafasından ciddi şekilde yaralanan 25 yaşındaki Jules Bianchi, Japonya’daki Mie Hastanesi’nde beyin ameliyatına alınarak tedavi görmüştü. Fransız sürücü, yapay komadan uyandırılmasının ardından 19 Kasım’da ülkesindeki Nice Hastanesi’ne nakledilmişti.