SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, kırmızı-siyahlı kulübün yeni seçilen yönetim kurulunun basınla tanışma toplantısında yaptığı konuşmada, sadece Galatasaray’da forma giyen amcası nedeniyle sarı-kırmızılı kulübe yakınlığının olduğunu belirterek, “Beşiktaşlılar beni savcılığa vermiş, neymiş Ferhat yemese Stancu atmasa affetmezmişim. Açın bakın, 37 senelik başkanlığımda Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile kaç maç oynamışım. Ben baktım, Galatasaray’a daha çok galibiyetimiz var. Allah muhafaza, cumhuriyetimizle yaşıt Gençlerbirliği’ne hizmet vermiş insanlara bakın Hasan Polat, Kemal Kaya, Orhan Şeref Apak… Türk futboluna yön vermiş adamlar. Kulübe hizmet vermiş bu insanların olduğu bir camiada şerefsizlik yapan şerefsizdir” ifadelerini kullandı.

Gazetelerde başkanlık yaptığı dönemde çalıştığı teknik adamların sayısına dair yorumlara dikkati çeken Cavcav, “Kulübümüzde gizli olan olayların basına nasıl intikal ettiğine şaşırıyorum. Birkaç defa masamın altına baktım, ‘böcek’ diyorlar ya hani aradım. Bazı şeyler var saklamak mecburiyetindeyim. Bizde hocalık yaptığı zaman bana göre hatalı olan bir arkadaşımızı affettim. Yöneticimiz aracılığıyla geldi. Ben kin tutamam ama baktım gazetelerde neler yazıyor. 62 değil gerekirse kulübün menfaati için 162 antrenör değiştiririm. Bunun tenkit edilmemesi lazım” diye konuştu.

“Ben bir hoca kadar bu işi bilirim, futbolu bilirim diyenden de daha iyi bilirim” diyen Cavcav, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yıllardır futbolun içindeyim ama ben hocaya sadece temennide bulunurum, ‘şunu oynat bunu oynat’ demem. ‘Şunu oynatsan, bunu denesen bana göre daha doğru’ derim. Takdir hocanındır. Teknik direktörlük için kimseyle anlaşmadım. O arıyor, bu arıyor, başkası arıyor, ‘beşinci yapmazsam parayı geri vereceğim’ diyor. Benim macerayla işim yok.”