SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wesley Sneijder’in yeni silahı!

Nike tarafından 2013 yılında, yeni nesil hücum oyuncuları için geliştirilen krampon serisi Hypervenom, Neymar Jr.’dan Wayne Rooney’e ve Wesley Sneijder’e dünyanın dört bir yanından oyuncuların sahada büyük başarılara imza atmalarına destek oldu. Bu esnada Nike’ın tasarım ekibi boş durmadı ve yeni nesil Hypervenom kramponlarını daha iyi hale getirmek için çalışmalarına devam etti.

Güncellenme: 15:48, 21/05/2015
Wesley Sneijder’in yeni silahı!

“Hypervenom II giydiğimde kendime güveniyorum. Ayakkabı oyundayken, yön değiştirmeme, hızlanmama ve savunma oyuncularını rahatlıkla geçmeme yardımcı oluyor; ayrıca kramponun görünüşünü de seviyorum” diyen Neymar Jr. ayakkabının performansını nasıl etkilediğinden bahsetti.

Nike Futbol Ayakkabıları Tasarımcısı Phil Woodman; “En başta çok sade başladık, ekip üyelerimiz beyaz çoraplarını giymiş, çoraplarını spreyle boyarken ayaklarını çeşitli futbola özgü hareketlerde geriyorlardı. Ayaklarını gevşettiklerinde, boyanmamış beyaz çizgileri ana bükülme çizgileri olarak belirledik. Bu çalışma sonrasında hemen Nike'ın Spor Araştırmaları Laboratuarına giderek bilim insanlarına, en üst düzey çevikliği hedefleyen kramponlar içinde ayağın en rahat nasıl hareket edebileceğini danıştık” dedi.

Ekibin kafasında canlandırdığı anatomik sinerji seviyesini yakalamak amacıyla Nike Flywire, daha fazla dokunuş adına topla temas bölgelerine ekstra tırtık eklenmesiyle Hypervenom II ile eşlendi. Flywire, orijinal Hypervenom'un çukurlu üst kısmından farklı olarak, değişen yoğunluk seviyelerindeki elastik örgüyle birleştirilmiştir. Bu, tasarım süreci boyunca yapılan çok sayıda geliştirmenin ilkiydi. Sonuçta, orijinal Hypervenom'un her bir bileşeni Hypervenom II için iyileştirildi.

Yayınlanma Tarihi:15:46,