SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK / ÖZEL RÖPORTAJ / Sercan AKKUŞ

TFF’de başkan adayı Erdal Alkış, AMK’dan Sercan AKKUŞ’a özel açıklamalarda bulundu. Alkış, “2010-2011 sezonunda Trabzonspor’un gerçekten şampiyon olup olmadığını belirleyeceğiz. Haklılarsa kupalarını vereceğiz” ifadelerini kullandı. İşte Erdal Alkış’ın AMK’ya verdiği özel röportaj:

-Nasıl bir oluşum programı hazırladınız?

“TÜRK FUTBOLUNUN EN BÜYÜK SORUNU YILDIRIM VE TERİM’DİR”

“Bütün siyasilerin en iyi anlaşabileceği yönetim kurulunu oluşturacağız. Önümüzdeki haftalarda isimleri açıklayacağız. Seçildiğim gün çalışmayacağım ilk kişi Fatih Terim’dir. Türk futbolunun iki problemi vardır. Biri Aziz Yıldırım, diğeri Fatih Terim’dir. Bu insanların Türk futboluna büyük emekleri var ama seçildiğim andan itibaren ortaya koyacağımız icraatlarla Türk futboluna müdahaleleri engelleyeceğiz.”

-Eğer başkan olursanız Terim'le yola devam edecek misiniz?

“TERİM’LE YOLLARI AYIRACAĞIZ”

“Fatih Terim’le yolları ayıracağız. A Milli Futbol Takımı’nın başına en az Terim kadar tecrübeli yerli bir hoca getireceğiz.”

-2010-2011 yılındaki Trabzonspor ve Fenerbahçe arasında yaşanan olaya bakış açınız nedir?

“TRABZONSPOR’UN ŞAMPİYON OLUP OLMAYACAĞINI BELİRLEYECEĞİZ”

“Kurulların tekrar bir soruşturma açacağını belirten Alkış, “2010-2011 sezonunda Trabzonspor’un gerçekten şampiyon olup olmadığını belirleyeceğiz. Haklılarsa kupalarını vereceğiz, değillerse barış yoluyla olayı çözeceğiz. Bu yıl enteresan şekilde bazı kulüplerin önüne geçildi. Bunu çözmek zorundayız.”

-Göreve geldikten sonra yapacaklarınız nelerdir?

“DERBİLERİ EŞİT SAYIDA TARAFTAR İZLEYECEK”

“Federasyon tüzüğünü ve seçim sistemini baştan sona değiştireceğiz. Avrupa’nın en şeffaf yönetimi olacağız. İki yıl içinde şaibeli sorunları çözeceğiz. İki yıl içinde kulüplerimizin mali sıkıntıları kalmayacak. Beş yıl içinde, her yıl 10 Türk futbolcusu dünya takımlarına transfer olacak. Üç yıl içinde UEFA Avrupa Ligi şampiyonu ve UEFA Şampiyonlar Ligi finalisti çıkartacağız. Milli takımımız her turnuvaya katılacak. Avrupa’nın en sağlam finansal yapısına sahip 5 ülkeden biri olacağız. Yabancı transferleriyle ilgili radikal kararları alacağız. İki yıl içinde derbileri İstanbul’da eşit sayıda taraftar grubu izleyecek.”

“DEMİRÖREN’LE CENTİLMEN BİR YARIŞ İÇİNDE OLACAĞIZ”

Erdal Alkış, mevcut başkan Yıldırım Demirören’le centilmence bir yarış yapacağını ve sonuna kadar mücadele edeceğini kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:12:35,