SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor’un Süper Lig’e çıkacağına kalpten inandığını belirtti.

Türel, PTT 1. Lig’de mücadele eden Antalyaspor’un yönetici ve futbolcularını, Hasan Subaşı Tesisleri’nde ziyaret etti. Türel, basına kapalı gerçekleştirilen ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, kırmızı beyazlı ekiple birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaretinde takımla ilgili bilgi paylaşımında bulunduklarını belirten Türel, futbolcularla da bir araya geldiklerini söyledi.

Türel, Antalyaspor’un Süper Lig’i hak ettiğini kaydederek, “Antalyaspor’un Süper Lig’e çıkacağına kalpten inanıyorum. Futbolcu kalitesi, teknik heyetin ortaya koyduğu maharet, yönetim kurulumuzun gayreti, taraftarımız ve basınımızla düşünüldüğünde Antalyaspor, Süper Lig’i ziyadesiyle hak etmektedir” diye konuştu.

Yönetim kurulu ve başkanını, takımı bugüne kadar taşıdıklar için ayrıca tebrik eden Türel, “Futbolcu arkadaşlarımız için kanaatimiz hep aynı oldu. Bence Süper Lig’i hak eden bir kadro. Yusuf Şimşek zaten bizim senelerdir çok yakından tanıdığımız bir dostumuz. Süper Lig için her şey bir arada. Futbolcusu süper, teknik heyeti süper. Bir takımın yönetimi, taraftarı, büyükşehir belediye başkanı ve basınıyla el ele vermesi halinde süper olmaması için hiçbir sebep yok. Bunu başaracağız. Bunun için gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Antalya iki takımla play-off şansını zorlar”

Antalyaspor’un play-off’u garantilediğini, Albimo Alanyaspor’un ise şansının devam ettiğini hatırlatan Türel, Antalya’nın iki takımla play-off’ta şansını zorlayacağını söyledi.

Türel, play-off finali için hem Antalyaspor hem de Albimo Alanyaspor’dan büyük beklenti içinde olduğunu ifade ederek, “Kim daha çok inanırsa o kazanır. Bu inanç, futbolcu kardeşlerimizden eksik olmasın. Her zaman olduğu gibi Antalyaspor’a maddi ve manevi desteğimiz devam ediyor, edecek. Elimizden geldiğince iki takımımıza da yardımcı olacağız” şeklinde konuştu.

“Ziyaret güç verdi”

Kulüp Başkanı Gültekin Gencer de play-off öncesi gerçekleşen ziyaretin kendilerine güç verdiğini söyledi.

Gencer, “Sorumluluğumuzu bilerek, yönetim kurulu olarak hep beraber Antalyaspor’u layık olduğu yere çıkarabilmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimize dair kendisine söz veriyoruz” dedi.

Teknik Direktör Yusuf Şimşek ise Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Antalyaspor’un içinden geldiğini vurgulayarak, verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Play-off finalinin oynanacağı 5 Haziran’da şampiyonluk kutlamaları yapacaklarına dair söz veren Şimşek, “İnşallah el birliğiyle Antalyasporumuzu üç maç sonra Süper Lig’e çıkaracağız” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:15:28,