SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolcuların alacaklarının geciktiği Trabzonspor’da yönetimin yeni kaynak bulmak için çareler aradığı belirtildi. Bu doğrultuda özellikle Yanal’ın kadroda düşünmediği yabancı futbolcuların satışı için menajerlerle temasa geçildi.

Bordo mavili takımda henüz hiçbir futbolcunun Türkiye Futbol Federasyonu veya FIFA’ya başvurmamasına rağmen ödemelerin aksaması takımda huzursuzluk yarattı. Balıkesirspor maçı öncesinde yönetimin Trabzon’da yapacağı toplantıda görüş alışverişinde bulunulacağı ve yeni kaynaklar hazırlamak için çareler aranacağı belirtildi. Teknik Direktör Ersun Yanal’ın kadroda düşünmediği yabancı futbolcuların satılması için menajerlerle temasa geçilmesi görüşünün ağırlık kazandığı Trabzonspor’da, Constant, Yatabare, Waris ve Belkalem’in özellikle Körfez ülkelerine satılabilmesi için gelecek teklifler hemen değerlendirmeye alınacak. Ayrıca beklenen performansı gösteremeyen bazı oyuncularla yıllık ücretlerinin düşürülmesi konusunda da sezon bitiminin ardından görüşmeler yapılacak.

GURBETÇİLER ÖNCELİKLİ

Yeni sezondaki transfer politikasını kulübün ekonomik durumunu da göz önünde bulundurarak şekillendirmek isteyen teknik direktör Ersun Yanal’ın, bu doğrultuda özellikle genç ve gelecek vaadeden gurbetçi futbolculara ağırlık vereceği vurgulandı. Yanal’ın yönetimden en az 6 futbolcu transfer edilmesi talebinde bulunduğu da ileri sürüldü.