SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF’den 50 kulübe ek süre!

TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans başvurusunda bulunan 54 kulüpten Gaziantepspor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Kırklarelispor ve Konya Anadolu Selçukspor'a onay verdi, diğer 50 kulübe eksikliklerinin giderilmesi için 30 gün ek süre tanıdı.

Güncellenme: 11:44, 21/05/2015
TFF’den 50 kulübe ek süre!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2015-2016 sezonunda Ulusal Kulüp Lisansı almaya hak kazanan kulüpleri belirledi.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, TFF Kulüp Lisans Kurulu, 11 Mayıs 2015 tarihinde yaptığı incelemeler neticesinde UEFA Lisansı için başvuran 19 kulüpten, 12’sine lisans vermiş, kalan 7 kulübün UEFA Lisans taleplerini eksiklerinden dolayı reddetmiş ve ilgili başvurularını Ulusal Lisans kapsamında değerlendirerek eksiklerini gidermeleri için 30 gün ek süre tanımıştı.

Kurulun, Ulusal Kulüp Lisansı başvurusunda bulunan 54 kulübün dosyaları üzerinde yaptığı inceleme sonucunda Gaziantepspor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Kırklarelispor ve Konya Anadolu Selçukspor’un Ulusal Lisans almaya hak kazandığı açıklandı.

TFF Kulüp Lisans Kurulu’nun ayrıca, ilk aşamada lisans alamayan diğer 50 kulübe eksikliklerinin giderilmesi için 30 gün ek süre verdiği duyuruldu.