SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Semih Saygıner bir üst tura yükseldi!

Erzincan'da düzenlenen Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası'nda usta bilardocu Semih Saygıner, zorlu geçen maçta rakibini 40-32 yenerek bir üst tura çıktı.

Güncellenme: 18:40, 21/05/2015
Semih Saygıner bir üst tura yükseldi!

13 Şubat Spor Salonu’nda 18 Mayıs’ta başlayan ve yarın şampiyonun belirleneceği Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası’nın ikinci etabına 224 sporcu katıldı. İlk etabı 754 sporcunun katılımı ile Antalya’da yapılan şampiyonanın ikinci etabında 224 sporcu Eylül ayında yapılacak üçüncü etaba çıkabilmek için ter döktü.

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Arcan, “Erzincan’da asıl turnuva bugün başladı. Yarın ilk dört, yarı final ve final müsabakaları yapılarak ikinci etabın şampiyonası belli olacak. Üçüncü etapta 88 sporcu, Aralık ayında yapılacak son etap ile de 32 sporcu karşılaşacak ve Aralık ayında Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonunu ve milli takımı oluşturacak ilk 4 sporcu belli olacak. Hedefimiz 2016’nın milli takımını oluşturmak” diye konuştu.

Şampiyonanın 4’üncü gününde ünlü bilardocu Semih Saygıner maça çıktı. Mehmet Aksoy’u 40-32 yenerek bir üst tura çıkan Saygıner, “Zor bir maçtı, kazandığım için mutluyum. Organizasyon çok güzel geçiyor. Çok başarılı maçlar oynanıyor. Seyircinin ilgisi büyük. Yarı final ve final maçlarını televizyon canlı verecek. Bilardoda bu aşamaya gelmek sporun tanıtımı için çok önemli. Ben de bir sonraki maça bakacağım. İddialıyım. Ama uzun ara verdiğim için yavaş yavaş toparlanıyorum” dedi.