SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi finalini yönetmekle görevlendirilen hakem Cüneyt Çakır çok çalışma kadar, kendi ritülleriyle bugünlere gelmeyi başardı.

Peki neydi Çakır'ın ritüeli? Çakır her turnuvada ‘Final' yazan bir müsabaka yönetmeye kendisini odaklıyor. Kaç maç alırsa alsın, kaç maç görev verilirse verilsin, hatta tek 90 dakika görev verilse bile deneyimli hakemimiz görev alacağı her maçı son müsabakasıymış gibi düşünüp, ‘Arkamda iyi iz bırakayım' inancıyla konsantre oluyor ve sahaya çıkıyor.

Bu arada yaklaşık 5 ay önce Türkiye Futbol Federasyonu Hakem Koordinatörü Jaap Uilenberg'in Türkiye Spor Yazarları Derneği eğitim programında yaptığı konuşmada Çakır'ın önünde 3 final olduğunu, bunları başarmasını beklediğini de açıklmıştı. Buna göre Çakır için bu yılın Şampiyonlar Ligi finali daha sonra 2016 Avrupa Şampiyonası finali ardından da 2018 Dünya Kupası finali diyen Uilenberg'in ilk tahmini de bu şekilde tutmuş oldu.

Artık tamamen Barcelona-Juventus karşılaşmasına odaklanan Cüneyt Çakır, Tarık Ongun, Bahattin Duran üçlüsünün UEFA kontrolünde hazırlıklara başladığı, Süper Lig'de bu hafta sonu oynanacak derbi karşılaşmasına da yıpratılmaması için atanmasının söz konusu olmadığı da öğrenildi.