SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / Ersoy Özdem

Beşiktaş yeni hocasını buldu. Ligin son 5 haftasında lider giren, ancak 10 günde 7 puan kaybederek Şampiyonlar Ligi şansını zora sokan siyah-beyazlılarda fatura teknik direktör Slaven Bilic’e kesildi.

Hırvat hocayla yolları ayırma kararı alan Kartal’da yönetim çalışmalara başlamıştı. 16 Mayıs’ta Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş’le, 2. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin İstanbul2da masaya oturduğu ortaya çıktı.

Şenol Güneş 3 yıllığına ‘Evet’ derken, ikinci başkan Çebi, “Başkanımız onaylayınca bu iş biter” ifadelerini kullandı. Konya yenilgisi sonrasında Orman da Bilic’ten umudunu kesti ve Güneş’in Beşiktaş Teknik Direktörü olması için bir engel kalmadı.

Beşiktaş’ı Güneş yönetiminde hareketli bir transfer dönemi bekliyor. Deneyimli çalıştırıcı, bonservisi elinde bulunan Belluschi’yle birlikte İstanbul’a gelmeyi planlıyor.

Arjantinli oyuncu da siyah beyazlı formayı giymeye sıcak bakıyor. Yönetim, Malaga’nın Meksikalı kalecisi Ochoa’yla her konuda anlaştı. Toplantıda, “Tolga’ya güveniyorum” diyen Şenol hoca, Ochoa’nın alınmasına yeşil ışık yakmış durumda.

G.Birliği’nden ayrılacak olan Tosic’i, Güneş’in çok beğendiği biliniyor. Beşiktaşlı idarecilerin, Güneş’in direktifleri doğrultusunda Sırp yıldızla temasa geçtiği belirlendi.

Yayınlanma Tarihi:07:57,