SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray ve Fenerbahçe ile birlikte yürüttüğü şampiyonluk yarışından son üç maçta aldığı sonuçlar sonrası kopan Beşiktaş’a, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) da acımadı.

PFDK, Beşiktaş’a ‘çirkin ve kötü tezahürat’ın 5. kez tekrarlanması nedeniyle 1 maç tribün kapatma ve 300 bin TL para cezası verdi.

İşte PFDK’nın Beşiktaş hakkında verdiği karar:

“1- BEŞİKTAŞ A.Ş.’nin, 18.05.2015 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. – TORKU KONYASPOR Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 6. kez gerçekleştirilmesinden dolayı TRİBÜN KAPATMA ve 300.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Cezanın ihlalin gerçekleştirildiği güney kale arkası tribünde infaz edilmesine, FDT’nin 53/4. Maddesi uyarınca cezaya neden olan tribünlere ilgili müsabakada giriş yapan taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle ilgili cezanın infaz edildiği müsabakaya girişleri engellenmesine…”