SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com /  Şampiyonluk yolunda büyük önem taşıyan Beşiktaş derbisinin biletleri bugün satışa sunuluyor. Galatasaray’da 32 bin kombine sahibi olduğundan, maç için 15 bin bilet satışa çıkacak.

Ayrıca bugün biletleri sadece öncelikli hak sahibi taraftarlar alabilecek. Genel satış 22 Mayıs’ta başlayacak. Ancak yoğun talebi düşününce, belki de biletler genel satışa kalmadan tükenecek.

Beşiktaş derbisini, en az 100 bin kişinin yerinde izlemek istediği öğrenildi. Sarı kırmızılı kulübün Türk Telekom Arena’ya taşındığı 2011 yılından beri böyle bir talep ne görüldü, ne duyuldu.

Sezonun ilk yarısındaki Fenerbahçe derbisine de büyük talep olmuştu. Wesley Sneijder’in 2 golüyle Aslan’ın 2-1 kazandığı maç için yine 15 bin bilet satışa çıkarılmıştı. talipler ise 80 bin kişiydi. 33. haftadaki Beşiktaş derbisi, bu anlamda Fenerbahçe derbisine fark atıyor.

Diğer yandan tüm derbilerde olduğu gibi bu hafta da müthiş bir tribün şovuna imza atmak isteyen ultrAslan, çalışmalarını sürdürüyor. Sarı kırmızılılar, bu kez sadece kale arkasında değil, 4 tribünde birden koreografi yapmaya hazırlanıyor.