SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF’den Diyarbakırspor açıklaması!

Spor Toto 3. Lig Play-Off'unda oynanan Yeni Diyarbakır-Denizli Büyükşehir Belediyespor maçından sonra yaşananlarla ilgili TFF'den açıklama geldi.

Güncellenme: 13:48, 20/05/2015
TFF’den Diyarbakırspor açıklaması!

Türkiye Futbol Federasyonu, yaptığı açıklama ile Yeni Diyarbakırspor’un ligden çekilmek gibi bir taleplerinin kendilerine ulaşmadığını açıkladı.

Spor Toto 3. Lig Play-Off’unda oynanan Yeni Diyarbakır-Denizli Büyükşehir Belediyespor maçında çıkan olaylar nedeniyle karşılaşma tamamlanamamıştı.

Daha sonra açıklama yapan Yeni Diyarbakırsporlu yöneticiler hakem kararlarını eleştirmiş ve ligden çekilmek istediklerini açıklamışlardı.

TFF’den konuyla ilgili şu açıklama yapıldı;

Bilindiği üzere 18 Mayıs Pazartesi günü Diyarbakır’da oynanan Yeni Diyarbakır A.Ş.- Denizli Büyükşehir Belediyespor Spor Toto 3. Lig Play-Off müsabakası, maçın son dakikalarında yaşanan olaylar nedeniyle, skor 1-1’ken hakemi Hüseyin Sabancı tarafından tatil edilmiştir. İlgili müsabakanın sonucu ile ilgili karar, TFF Yönetim Kurulu’nun bugünkü toplantısında alınacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Müsabakanın ardından çeşitli medya kuruluşlarında Yeni Diyarbakır A.Ş.’nin ligden çekildiği iddiası yer bulmuştur. Türkiye Futbol Federasyonu’na konuyla ilgili Yeni Diyarbakır A.Ş.’den bir yazı ulaşmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Futbolun öncelikle bir oyun olduğu gerçeğinden hareketle, futbol oyun kuralları çerçevesinde tüm liglerimizde son haftaların tamamlanmasının Federasyonumuzun en önemli önceliği olduğunu bir kez daha hatırlatır, Play-Off turlarında mücadele eden tüm kulüplerimize başarılar dileriz.