SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Skoru hakem belirledi

20 Mayıs 2015

LİGDE şampiyonluk yolunda büyük avantaja sahip olan G.Saray, Beşiktaş derbisi öncesi Türkiye Kupası'nda final vizesi almak için Sivas'ın karşısına çıktı. İlk maçta alınan 4-1'lik galibiyetin rahatlıyla Sivas'a gelen sarı-kırmızılılarda, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu kadroda doğal olarak rotasyona gitti.

Birçok yıldız oyuncusunu İstanbul'da bırakan Hamzaoğlu, daha önce kupa maçlarında sahaya sürdüğü kadroya yakın bir 11'le başladı maça. Kaybedecek bir şeyi olmayan ev sahibi ekip iştahlı oyunuyla kontrolü eline aldı.

ERKEN gol bulmak için yüklenen Sergen Yalçın'ın öğrencileri istediklerini bir türlü başaramayınca G.Saray maçta dengeyi kurdu. İlk yarıda yaşanan bir pozisyon var ki, maçın kırılma anı oldu. Hakem Mustafa İlker Coşkun'un Sivas lehine verdiği bir faul var, ceza alanının içinde. Tamam pozisyonda faul var mı yok mu orası tartışılır. Ama faul düdüğünü çalıyorsan penaltıyı vereceksin. Coşkun, kupa maçlarında 6 hakem uygulaması olmadığı için 4 hakem sistemine göre pozisyonunu almalıydı. Bu Coşkun'un maçın sonucuna etki eden ilk hatasıydı. İlk yarıda G.Saray adına tek akılda kalan pozisyon ise Olcan'ın pasında Umut'un topu direğe nişanlamasıydı.

UMUTLARINI BİTİRDİ

İKİNCİ yarıda ise ilk devredeki gibi beceriksiz değildi Sivas'ın forvet hattı. Batuhan Karadeniz'in 4 dakika içinde attığı iki gol maçın rengini bir anda değiştirdi. Sivas tam rüzgarı arkasına almıştı ki yine sahneye Mustafa İlker Coşkun çıktı. Önce G.Saraylı Semih'in topa elle dokunmasını es geçti, ardından Yasin'in ceza alanı içinde kendini yere bırakmasını penaltı olarak yorumladı. Ve bu zincirleme hatalar Sivas'ın umutlarını yerle bir etti. EMRE Çolak'ın penaltı golünün ardından demoralize olan kırmızı-beyazlılar, bir daha reaksiyon gösteremedi. G.Saray ise aklı Beşiktaş derbisinde olarak geldiği Sivas'ta final biletini cebine koyan taraf oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek