SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü’nün 23 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olağan seçimli genel kurulunda başkan adayları arasında yer alan Turgay Kıran, yönetim kurulu aday listesini tanıttı.

Turgay Kıran, Ataköy Sheraton Otel’de düzenlediği organizasyonda, yönetim kurulu aday listesinde yer alan isimlerden Levent Karadeniz, Taylan Özen, İbrahim Bozan, Ozan Korkut, Ulvi Süvarioğlu, Vildan Taştop, Erdal Aslan, Adnan Mete, Pelin Atılgan Çobanoğlu ve Edip Önder’le medya mensuplarının karşısına çıktı.

kıran-liste-2

Seçime, Kıran’ın listesinde giren isimler, tek tek söz alarak kendilerini tanıttı. Toplantıya katılamayan Ömer Kayalıoğlu, Tayfun Akgüner, Orhan Sürek, Okan Böke ve Saruhan Sarman’ın bilgilerini ise Turgay Kıran kendisi aktardı.

Konuşmasına, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç’ı eleştirerek başlayan Turgay Kıran, “Yıllardan beri bir büyük ağabeyimiz var. Kıraç Vakfı Başkanı, pardon Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı” derken, şu ifadeleri kullandı:

“Beyefendi zaman zaman çıktı televizyon kanallarında, var olan başkanı yollamayı düşündüğünü ve yolladığını söyledi. Sonra başkan olacak isimleri duyurdu. Galatasaray’da tarifi imkansız bir yara açmış durumda. İstediğini getiriyor, istediğini götürüyor. Bunun da bir kırılma noktası var. O da bu seçimler. Bu kez istediğini yapamayacak. Dolayısıyla artık Galatasaray, kendi seçimiyle, hür fikriyle istediği yönetimi getirme şansı yakalayacak. Ben ve arkadaşlarım da bu öncülüğü yapmaktan büyük onur duyacağız.”

Kulübün mali durumuyla ilgili projelerini ve gayrimenkul geliştirme planlarını anlatan Kıran, yönetime gelmesi durumunda Galatasaray Sportif AŞ’nin başına Adnan Öztürk’ü getireceğini, Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak’a da yine birlikte çalışma teklifinde bulunacağını kaydetti.

Galatasaray Futbol Takımı’nın sezonu şampiyon tamamlayacağına inandığını ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun hep destekçisi durumunda bulunacaklarını belirten Kıran, genel kurulun kendi yönetimlerini tercih etmesi durumunda, tüm sorunları aşabilecek kapasitede bir yönetime sahip olduklarını ifade etti.

Turgay Kıran, toplantının sonuna katılan üyelere kokteyl verdi.